Yavru Kedim Karma aşısı sonra çok kötü oldu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar bugün sabah 10 civarı karma aşısı iç dış parazit aşısı yapıldı 1,2 saat sonra kedi çıldırmaya başladı kendi krndine garip hareketler sürekli bağırmalar ve kaşınma başladı ilk ilk önce pire damlası tahriş etti sandım veterineri aradım damla bişey yapmaz dedi 1 saat sonra falan haraketleri daha kötü oldu sadece sırtını okşuyunca rahat durabiliyordu veterinere götürdüm alerji aşısı yaptı şuan karanlık yerlerde saklanıyo yaklaşınca bağırmaya başlıyo yalnız kalıncada garip garip bağırıyo zar zor 1 tabak yoğurt yedirdim et bile yemedi zarar vercekmişim gibi kaçıp kendini ıssırıyo ne yapmam gerekiyo öneriniz varmı veteriner sabah getir dedi sabaha çıkmaz diye korkuyorum lütfen yardım edin

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. Kedinizin ilk aşısı mı bu aşı? Yoksa daha önce yaptırdınız mı? Eğer daha önce kedinize aşı yaptırdıysanız hiç bu şekilde anormal bir durumla karşılaştınız mı?

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimin ilk aşısı ilk defa veterinere gittik gitmeden önce hiç bi problemi yoktu kedi zaten 3 aylık biz sahipleneli 1 ay oldu Sabah elimi yalayarak uyandırır kapıyı açtırırdı kumuna gitmek için bensiz uyumazdı şuan benden çok korkuyo karanlık bi köşede miyavlıyo kendi kendine biri bişey yapmaya çalışıyo gibi ürküyo sürekli

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk aşısında çok büyük tepkiler veriyor bazı kediler, ben de birçok sokakta yaşayan kediye aşı vurdurduğum zaman 2-3 ay ortalıktan kayıp oluyorlardı. Kedinizin ilk aşısı için normal diye düşünüyorum, bazı kediler de hiçbir şey olmamış gibi yaşamına devam ediyor.

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Bide bi detayı anlatmadım kedinin bit damlasına eve gelene kadar dokunmadık 1 saat falan sonra yere sürtünmeye başladı. Tepkiler başladı baktım hafif kızarmış temizledim tahriş olmuş olabilir diye temizledikten sonra veterineri aradım o damla öyle bişey yapmaz dedi veterinere güvenmedim çünkü ağrısı varsa aspirin içir dedi içirmedim bişey olur diye güzlece damlasını yıkadım rahatsız olmıcak şekilde kedimiz sudan korkmadıpı için rahat rahat yıkattı rahatlar gibi oldu tekrar başladı ama canı acıdığını düşünmüyorum azcık dokununca rahatlıyo birden ürküp ıssırmaya çalışıyo zıplıyo

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Serix06, kedinizin ilaca karşı neden böyle bir tepki verdiğine dair bilgiyi verecek olursa @socrabbit verir diye tahmin ediyorum. Sitemiz içerisinde de deneyimi yaşayan kullanıcılarımız illaki vardır ve size bu konuda yardımcı olacaklardır. Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm.

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
İçimi rahatlattığınız için çok teşekkür ederim kedi köpek balık kuş hiç farketmez acı çektiğini hissedince elimdende bişey gelmeyince çok kötü oluyor

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Serix06, çok güzel düşünceye sahipsiniz. Tüm hayvanlar adına size çok teşekkür ediyorum, merhametsiz tüm insanlar sizin vicdanınıza sahip olurlar inşallah

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok telekkür ederim ayrıca ilginiz alakanız içinde iyi geceler umarım çabuk atlatırız

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Serix06, umarım en kısa zamanda atlatırsınız. Konunuza cevap geldiği zaman size mail olarak gelecektir büyük ihtimal ve her daim bekleriz sitemize.

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim herzaman burda olcam galiba kedimizle bugünü bi çıkartalım
2D231A14-65B8-44A1-8090-3E35D6CE3F23.jpeg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedini tanıt kategorisinde kedinizi tanıtabilirsiniz hikayesi ile birlikte :) maşallah çok tatlı bir kedi

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok rahatsız ettim kusura bakmayın son bi soru sorabilirmiyim kedim uyumadı sabah 9 dan beri ayakta bu gidişle uyuyabileckmiş gibi gözükmüyor acaba uykusuz kalması veya uyuyamaması bi sorun yaratırmı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Uykusu geldiği zaman her türlü uyur o, şu an acı çekiyor olabilir ama veteriner hekiminde bu durumla ilgilenip size bilgi vermesi gerekiyordu. Bir daha seçeceğiniz zaman veteriner hekiminize özen gösterin derim.

Serix06

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim ben aslında daha aşısını yaptırmıcaktım veterinere sormuştum aradı çağırdı bide bundan önce bi kedimiz öldü o yüzden de korkuyoruz başına bişey gelir diye