Yavru kedilerin gözlerindeki kızarıklık

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar bahsetmiştim daha önce evimin karşısında ki bahçede 5 tane yavru kedi bir de anneleri var. İlk başta bir tanesinde vardı ama sanırım şimdi diğerlerine de yayılmış gözlerinde kızarıklık var bir tanesi neredeyse kapanmış ve sulanıyor. Çok kaçıyorlar ne yapmalıyım ? Yakalayabilsem direk veterinere götürücem. Gözlerinde tamamen kapanma yok. Ya da benim yapabileceğim bir şey var mı şunu sür iyi gelir dediğiniz ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fotoğraflarını çekebilirseniz daha iyi olur. Şimdi mümkünse yeşil çay ile gözlerini temizlemenizi öneririm. Eğer evde yoksa siyah çay da kullanabilirsiniz.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
A2F0E274-B727-48D6-857F-72BECE7FCBDD.jpeg

Diğerleri kaçıyor anca bu kadar çekebildim. Bir tanesi çok daha şiddetli ama diğerler aynı bunun gibi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gözleri iltihap kapmıştır. Tam kapanmadan önce mutlaka çayla müdahale etmenizi tavsiye ederim. İyileşme göstermezse ilaç uygulamaya geçersiniz.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hadi ya... Birtanesi tam kapanmaya yaklaşmış baya sulanıyor ama en korkak olanı da o. Bir şekilde yakalamam gerekiyor o zaman.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Üzerlerine battaniye, hırka gibi bir şey atıp yakalayabilirsiniz. Yavru oldukları için yakalamak daha kolay olacaktır. :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ya yuvaların orda kalaslar var yaklaştığım da direk aralara kaçıyorlar :) küçükte olduklarından rahatça giriyorlar tabi.