Yavru kedi sahipleneceğim

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim sevgili hayvansever arkadaşlarım, konu yanlış yere açıldıysa affola henüz yeniyim.

Kendimi tanıtayim ben 21 yaşında üniversite öğrencisiyim ailemin evinde yaşıyorum İstanbul da okuyorum. Bunları neden anlatıyorum çünkü kedi sahipleneceğim bunları göz önüne alarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Vereceğiniz hertürlü tavsiyeye açığım. Sahipleneceğim kedinin kum eğitimi var. İnternette baya araştırma yaptım fakat yine de fazla bilgiden zarar gelmez. En büyük korkum acaba bu işin üstesinden gelebilecek miyim ? Evde bakınca sevince neşeleneceğim bir tane dostum olmasını çok istiyorum. Maddi durumum ise iyi. Birde aşı fiyatları çok pahalı mıdır ? Kuduz, lösemi gibi aşılar 70-80 TL deniyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
En phali asi 100lira falan ama genelde 70-100 arası degisiyor asi fiyatları. İlerde kısırlaştırma için biraz büyük bir mebla ödeyeceksiniz ama o da 1 kere mahsus.
Mamasini iyi seçmeye bakın ki ilerde çok ciddi sorunlar yaşamayın.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
En phali asi 100lira falan ama genelde 70-100 arası degisiyor asi fiyatları. İlerde kısırlaştırma için biraz büyük bir mebla ödeyeceksiniz ama o da 1 kere mahsus.
Mamasini iyi seçmeye bakın ki ilerde çok ciddi sorunlar yaşamayın.
Evet kısırlaştırma biraz daha yüksekmiş fakat 1 seferlik olduğu için sorun yok.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer aileniz sorun etmiyorsa, sizin için de ileriye dönük problem oluşturacak bir durumunuz yoksa içiniz rahat olsun. :) Bakım çok kapsamlı bir konu olduğu için tek seferde bir şey söylemek pek mümkün olmuyor ama burada merak ettiğiniz her konu hakkında başlık açabilirsiniz. 🐾 Sahiplendiğiniz gün eve gitmeden veteriner hekime gitmenizi öneririm, bir hastalığı varsa önden teşhis edilmesi doğru olur. Buradan aşı ve kısırlaştırma ücretlerine bakabilirsiniz, kliniğe gitmeden önce bir fikriniz olmuş olur 2020 Veteriner Fiyatları.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim sevgili hayvansever arkadaşlarım, konu yanlış yere açıldıysa affola henüz yeniyim.

Kendimi tanıtayim ben 21 yaşında üniversite öğrencisiyim ailemin evinde yaşıyorum İstanbul da okuyorum. Bunları neden anlatıyorum çünkü kedi sahipleneceğim bunları göz önüne alarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Vereceğiniz hertürlü tavsiyeye açığım. Sahipleneceğim kedinin kum eğitimi var. İnternette baya araştırma yaptım fakat yine de fazla bilgiden zarar gelmez. En büyük korkum acaba bu işin üstesinden gelebilecek miyim ? Evde bakınca sevince neşeleneceğim bir tane dostum olmasını çok istiyorum. Maddi durumum ise iyi. Birde aşı fiyatları çok pahalı mıdır ? Kuduz, lösemi gibi aşılar 70-80 TL deniyor.

kum eğitimi zaten içgüdüsel birşey, özellikle verilmiş gibi söylemlere cok inanmayın :D

Aşılar veterinerden veterinere değişiyor, 75-150 Tl arasında. 2021 de zam gelecek zaten. Sanırım benim ic dış parazit haric 450 civarı tutmustu tüm asılar, ama ucuz yapan bir yerdi. eğer bölgenizde alternatif yok ise bu 650 tl'e kadar cıkacaktır.
Zaten her ay 10lt kum, 1.5 kg mama , malt vs. derken kendinizi buna göre hazırlayın.

İnsanların en büyük hatası hayvan beslemeyi aşı ve mama olarak düşünmesi. Sosyal medyada görüyorum kedim düştü ameliyat olacak 500 tl lazım diye yardım istiyorlar ya da kendilerinde sarımsaklı yogurt ile iç parazit yaptıklarını sanıyorlar.

Hayvan sahiplenirken en basitinden bu hayvanın bir yerini kırma ihtimalinin yüksek oldugunu ve masraf cıkaracagını hesaba katın :D