Yavru kedi maması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar kedim 4 aylık. Bana gelmeden önce kapının önünde kalırken proline yemiş 2 hafta kadar. Somra eve alan kişi bonacibo vermiş. Bana geldiğinde o mamayı alacak hiçbir yer bulamadım (ani bir gelişi oldu) bende felicia yavru kedi maması vardı. 2 3 hafta felicia kullandım derken doktorum ve petshopum bana omu önermediler. Bende öğrenciyim kedinin aşı masraflarından dolayı çok iyi bir mama alamadım. Pro Choice yavru kedi maması aldım. 3 haftaya yakındır pro Choice kuzu etli yiyor. Ama proplana geçiş yapıcam. Bu arada kedimde gaz sorunları var. Sindirimi için uygun mama önerir misiniz
Arkadaşlar kedim 4 aylık. Bana gelmeden önce kapının önünde kalırken proline yemiş 2 hafta kadar. Somra eve alan kişi bonacibo vermiş. Bana geldiğinde o mamayı alacak hiçbir yer bulamadım (ani bir gelişi oldu) bende felicia yavru kedi maması vardı. 2 3 hafta felicia kullandım derken doktorum ve petshopum bana omu önermediler. Bende öğrenciyim kedinin aşı masraflarından dolayı çok iyi bir mama alamadım. Pro Choice yavru kedi maması aldım. 3 haftaya yakındır pro Choice kuzu etli yiyor. Ama proplana geçiş yapıcam. Bu arada kedimde gaz sorunları var. Sindirimi için uygun mama önerir misiniz
(Bütçemi zorlarsam Brit Care, Hills, Proplan, RoyalCanin, Fitmin gibi mamalardan alabilirim ya da bunlara yakın önerebileceğiniz. Kedimin alerjik sıkıntıları olabilir buna uygun. En güvenilir paketlenmiş bir yerden açık mama alıyorum. Uyguna oluyor benim için)

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Mamalarda 1 kilo almak ile 10 kilo almak arasında ucurum gibi fiyatlar oluyor.

Ben 2 kedime fitmin kitten alıyorum, sahiplendiğim sokak kedisi 10 günde kendini topladı, o nedenle cok memnunum.

Sadece ilk 1 ay mamayı cok yiyorlar, lezzetli herhalde :D sonrasında normale döndüler.

En son baktıgımda 1.5 kilosu 120 lira , 10 kilosu 420 lira idi. kilosu 42-45 liraya geliyor, öneriririm.

Asagıdaki konuma göz atabilirsiniz.

Kedi Maması Yorumları

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Mamalarda 1 kilo almak ile 10 kilo almak arasında ucurum gibi fiyatlar oluyor.

Ben 2 kedime fitmin kitten alıyorum, sahiplendiğim sokak kedisi 10 günde kendini topladı, o nedenle cok memnunum.

Sadece ilk 1 ay mamayı cok yiyorlar, lezzetli herhalde :D sonrasında normale döndüler.

En son baktıgımda 1.5 kilosu 120 lira , 10 kilosu 420 lira idi. kilosu 42-45 liraya geliyor, öneriririm.

Asagıdaki konuma göz atabilirsiniz.

Kedi Maması Yorumları
Sanırım bende Fitmin alacağım. Forumda bir sürü mama okudum vallahi kafam karıştı sabah sabah. Birde kedim 2. 5 aylık süre içerisinde 4 kere mama değişikliği yaşadı. 5. Mamaya ne zaman geçiş yapmalıyım bilmiyorum. Bugün veterinerine danışıcam. Benim kedim mama seçmiyor çok şükür. Cidden önüne ne konulsa yeme potansiyeli var. Sanırım benden önce ki sahibi ev yemekleri vermiş. Pilav, yoğurt, mercimek çorbası hatta ve hatta ekmek görünce sanki birkaç gün aç kalmış gibi saldırıyor sofraya 😅 kümes olduğundan arada horoz ya da tavuk eti yiyor tuzsuz haşlanmış. Bazen kuru mamasının üstüne tavuk suyu döküyorum. Ördek kesersek onu da yiyor. Yaş mama öneriniz var mı? Ya da yaş mama yerine evde haşladığım tavuk ya da dana ciğeri, tavuk göğsü geçerli olur mu?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Forumda yaş mama tarifleri var asagıya koyuyorum, Gülce hanım paylaşmıştı. Bir göz atın isterseniz. Direk bütün haslanmıs et vermek yerine basit tarifler yaş mama yerine geçer.

Yaş Mama

Kaliteli Yaş mamaların büyük cogunlugu gerçek et ve sıvı oldugu için sindirim sistemini rahatlatıyor, özellikle sıvı tüketimi nedeniyle direk tavuk vermek tam anlamıyla yaş mama yerine geçmez. Ama imkanlarınız oldugu için evde yaş mama yapmanız daha güzel olacaktır :)

Ek olarak ek gidalarını verdiğiniz sürece kedinizin ev yemeği alışkanlıgını bitirmeye calısın, cogu veteriner kedilere ev yemeği verilmemesi gerektiğini savunuyor :)

Yaş mama derseniz her ne kadar kuru mamada başarısı iyi olmasa da yaş mama da Felicia gerçekten fiyat performans olarak cok iyi. Cogu pahalı rakiplerine kafa tutuyor :)

İçindekiler: Sığır eti (%47,80), et suyu (%47,08), sığır ciğeri (%5,12) , Bezelye (%1.18).

2 farklı kedim için beslenme günlüklerini özetlemiştim, bu konuda da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz :)

Lucy Beslenme Günlüğü

Luna beslenme Günlüğü

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Forumda yaş mama tarifleri var asagıya koyuyorum, Gülce hanım paylaşmıştı. Bir göz atın isterseniz. Direk bütün haslanmıs et vermek yerine basit tarifler yaş mama yerine geçer.

Yaş Mama

Kaliteli Yaş mamaların büyük cogunlugu gerçek et ve sıvı oldugu için sindirim sistemini rahatlatıyor, özellikle sıvı tüketimi nedeniyle direk tavuk vermek tam anlamıyla yaş mama yerine geçmez. Ama imkanlarınız oldugu için evde yaş mama yapmanız daha güzel olacaktır :)

Ek olarak ek gidalarını verdiğiniz sürece kedinizin ev yemeği alışkanlıgını bitirmeye calısın, cogu veteriner kedilere ev yemeği verilmemesi gerektiğini savunuyor :)

Yaş mama derseniz her ne kadar kuru mamada başarısı iyi olmasa da yaş mama da Felicia gerçekten fiyat performans olarak cok iyi. Cogu pahalı rakiplerine kafa tutuyor :)

İçindekiler: Sığır eti (%47,80), et suyu (%47,08), sığır ciğeri (%5,12) , Bezelye (%1.18).

2 farklı kedim için beslenme günlüklerini özetlemiştim, bu konuda da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz :)

Lucy Beslenme Günlüğü

Luna beslenme Günlüğü
Çok teşekkürler. Hepsine göz attım. Kafamda ne alıp ne vereceğim konusunda bir tablo çizdim. Bugün de veterinerden onay alırsam artık o düzene giricem. Kedimin gaz çıkarma problemi bitsin de bir şey istemiyorum. Günde 6 7 kere kokulu gaz çıkarıyor. Dün gece uykumdan uyandım kokuya 😅

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Uzun süre mama değiştirmeyi düşünmüyorsanız Fitmin önermem, eski ambalajlarında tuz kullanmıyor olsalar da yeni ambalajlarında içeriklerini değiştirmiş ve tuz kullanmaya başlamışlar. Hills, Proplan ve Royal Canin de fiyatına değecek mamalar değil.
Brit Care veya Taste of The Wild almanızı öneririm. Hem fiyatına hem de içeriğine değecek markalardandır. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Uzun süre mama değiştirmeyi düşünmüyorsanız Fitmin önermem, eski ambalajlarında tuz kullanmıyor olsalar da yeni ambalajlarında içeriklerini değiştirmiş ve tuz kullanmaya başlamışlar. Hills, Proplan ve Royal Canin de fiyatına değecek mamalar değil.
Brit Care veya Taste of The Wild almanızı öneririm. Hem fiyatına hem de içeriğine değecek markalardandır. :)

Açıkçası fazla tuz un kediler için zararlı oldugu aşikar ancak kedilerin belli bir oranda tuz ihtiyacı olup olmadıgını bilmediğimiz için bu eleştriyi saglıklı bulmuyorum.

Brit Care ve Taste of the Wild'de sodyum türevleri var.

Bütün hayvansal ürünlerde(et %2 oranında sanırım) kendinden dogal sodyum klorür var, gerçek et oldugunu iddia eden hiçbir firma sodyum klorür olmadıgını söyleyemez cünkü etin bileşen maddelerinden birisi.

Açıkçası veteriner hekimlerin görüşünü merak ettim @mevlutunal bey, konuyla ilgili düşüncenizi öğrenmeyi cok isterim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha önce de söylediğim gibi mama şirketleri mamanın içeriği hakkında bile doğruyu söylemiyorken mamada ne kadar tuz kullandıkları konusunda doğru bilgiye ulaşmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple bu mamaları gönül rahatlığıyla önermek mümkün değil.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerim Hill's tavsiye etmişti bende 7 aylık kedim için Hills ton balıklı yavru kedi maması almıştım 1.5 kilogramı sanırım 120TL falan idi. Şuan bitmek üzere devam etsemmi etmesemmi bilemedim, köşede Mystic kalmıştı onuda bitirsin ya Fitmin, N&D, Acana veya Orijen alırım Brit Care'de olabilir, piyasanın en kalitelisi sanırım bunlar.
Açıkçası fazla tuz un kediler için zararlı oldugu aşikar ancak kedilerin belli bir oranda tuz ihtiyacı olup olmadıgını bilmediğimiz için bu eleştriyi saglıklı bulmuyorum.

Brit Care ve Taste of the Wild'de sodyum türevleri var.

Bütün hayvansal ürünlerde(et %2 oranında sanırım) kendinden dogal sodyum klorür var, gerçek et oldugunu iddia eden hiçbir firma sodyum klorür olmadıgını söyleyemez cünkü etin bileşen maddelerinden birisi.

Açıkçası veteriner hekimlerin görüşünü merak ettim @mevlutunal bey, konuyla ilgili düşüncenizi öğrenmeyi cok isterim :)
Kullandığım Hills mamadada %0.47 oranında sodyum var.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Bugün veteriner kontrolünden geldij gözündeki akıntı alerji kaynaklı çıktı, önemli değilmiş. Sindirim sistemi için gaz çıkardığından dolayı Royal Canin almamızı istedi