Yavru Kedi Kuru Mamaya Geçiş

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba 4 haftalık yavrularım var anne bu dönemde yavruları emzirmeyi azalttı yavrulara ben royal canin cat milk ile takviye yapıyorum fakat yetmiyor gibi yavaştan kuru mamaya geçirmek istiyorum önce ıslatarak vermem gerekiyor sanırım. Alıştırma dönemi nasıl olmalı daha önce tecrübe edinmiş varsa bende bilgilenmek isterim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kuru mama küçükken onlara çok sert geliyor ve fazla yemek istemiyorlar bu yüzden başlangıçta yaş mama ile kuru mamayı karıştırarak %75 yaş mama %25 kuru mama olacak şekilde geçiş yapabilirsiniz. Son aşamada da sadece yaş mamanın sosunu kuru mamaya dökersiniz. Genellikle bu şekilde kuru mama alışkanlıklarını kesin kazanıyorlar.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuru mamayı bir çay bardağı sıcak suda bekletin diyenlerde var şişince rahat yiyorlarmış deneyeceğim artık peki 1 ay geçmek için erken mi sizce zamanı mı @socrabbit?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kuru mamayı bir çay bardağı sıcak suda bekletin diyenlerde var şişince rahat yiyorlarmış deneyeceğim artık peki 1 ay geçmek için erken mi sizce zamanı mı @socrabbit?
1 aylık oldu diye satmaya çalışan bir sürü insanı görünce çok masum geldi bu soru :D Evet bence uygundur. Sadece suyun mamanın tadını kaçırabileceğini düşünüyorum :)

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
Su, mama tadını biraz daha yumuşatıyor. Mama kabında ıslatıldığı sürece, tadının ve besleyiciliğinin kaçacak bir yeri yok sonuçta.

Suyu çok koyduğunuzda, mamanın çöp olması ihtimaline karşılık; mamayı sprey şişesine su koyarak ıslatabilirsiniz. hem sadece üsttekiler ıslanır, hem de kontrollü bir şekilde ıslatırsınız.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
1 aylık oldu diye satmaya çalışan bir sürü insanı görünce çok masum geldi bu soru :D Evet bence uygundur. Sadece suyun mamanın tadını kaçırabileceğini düşünüyorum :)
Bizimkiler emiyor daha en az 2.5 aylıkken sahiplendirmeyi düşünüyorum. Fakat annenin sütü baştan beri yetersiz ben royal canin cat milk veriyorum ama dişlerimiz çıktı acaba zamanı gelmiş midir diye düşündüm. Dün biraz denedim yiyemediler. Sütümüzde bitiyor bugün son. Tekrar alacağım ve bir süre daha ben süt takviye yapacağım. 1 aylık bebek sahiplendiren ben görmedim ama vardır tabi merdiven altı üretim yapan insanlar. Bilinçli insanların yapacağı iş değil daha çok minikler.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Su, mama tadını biraz daha yumuşatıyor. Mama kabında ıslatıldığı sürece, tadının ve besleyiciliğinin kaçacak bir yeri yok sonuçta.

Suyu çok koyduğunuzda, mamanın çöp olması ihtimaline karşılık; mamayı sprey şişesine su koyarak ıslatabilirsiniz. hem sadece üsttekiler ıslanır, hem de kontrollü bir şekilde ıslatırsınız.

Dün çay tabağına denemelik biraz koydum sıcak suyla ıslattım koklamadılar bile daha zamanı değil sanırım. 45 günlükken tekrar deneyeceğim. En az 2 hafta daha cat milkle takviyeye devam edeceğim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dün çay tabağına denemelik biraz koydum sıcak suyla ıslattım koklamadılar bile daha zamanı değil sanırım. 45 günlükken tekrar deneyeceğim. En az 2 hafta daha cat milkle takviyeye devam edeceğim.
Yaş mamayla da deneyin derim. Kokusu cazip etmemiş olabilir.

dilasirvan

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin babycat var, çok minicik yiyebilrcekleri gibi. Yaş mamayla, ya da şuan sevdikleri süt tozundan karıştırıp deneyebilirsiniz

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal canin babycat var, çok minicik yiyebilrcekleri gibi. Yaş mamayla, ya da şuan sevdikleri süt tozundan karıştırıp deneyebilirsiniz
Proplan yediler miniklerim ilk etapta şuan felicia kitten kullanıyorum artık büyüdüler annelerinin mamadan bile yiyorlar.

Jojubu

Hayvansever
Kedi Dostu
Islatmaniza hic gerek yok. Bende royal kitten kullaniyorum. Ilk basta agizlarinda geveliyotlar ztn sonradan cignemeyi ve yutmayi ogreniyorlar. Korkarim derseniz parcalayin da verin :) cnk benimkiler islatilmis mamadan dusmanmiscasina kaciyorlar :))

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Islatmaniza hic gerek yok. Bende royal kitten kullaniyorum. Ilk basta agizlarinda geveliyotlar ztn sonradan cignemeyi ve yutmayi ogreniyorlar. Korkarim derseniz parcalayin da verin :) cnk benimkiler islatilmis mamadan dusmanmiscasina kaciyorlar :))
Bebeklerimin hepsini sahiplendirdim yeme olgunluğuna eriştiklerinde hiç bir şeye ihtiyaç yokmuş ama onu anladım. Sadece derin bir kap yerine ben direkt parkeye koymayı tercih ettim ilk etapta daha kolay yediler.

Hanife Şahin

Hayvansever
Kedi Dostu
Bebeklerimin hepsini sahiplendirdim yeme olgunluğuna eriştiklerinde hiç bir şeye ihtiyaç yokmuş ama onu anladım. Sadece derin bir kap yerine ben direkt parkeye koymayı tercih ettim ilk etapta daha kolay yediler.
O da mantıklı cunku ben de hıc ıslatmadan verdım ve yediler

Sevdaozt

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında yaş mamayla kuru mamayı karıştırsanız yaş mama biraz kuru mamayı yumuşatıyor