Yavru Kedi İdrar ve Dışkılama Problemi (Acil)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ŞEYMAŞAHİN0313

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba bende 1 haftalık 2 tane biri dişi biri erkek bebek kedi var bana geleli 15 saat oldu ama dişi olan çişini yapıyor kaka yapmıyor erkek olan 2 kere kaka yaptı çiş de . kıza zeytinyağı verdim masaj yaptım yok ne yapmam lazım

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Zeytnyağı oranını lütfen iyi hesaplayın, fazlası bu kadar kucuk bir bebek için cok zararlı olacaktır.

15 saat uzun bir süre değil, eğer size gelmeden önce beslenmediyse kaka yapması 1.5 güne kadar varabilir.

Dogru sekilde beslendiğinden emin olduktan sonra poposunu ıslak pamuk ile silmek en yeterli çözümdür. Sİlme işlemi sırasında eğer zorlanıyor ise popoyu yukarı değil aşağı gelecek sekilde tutup alttan silmenizi tavsiye ederim.

*Başlık hatalı acılmış, düzenlendi.

Edit: Süre uzarsa ve hayvanda kasılmalar vs. olur ise kabız / bagırsak problemleri veterinere götürmek gerekiyor

ŞEYMAŞAHİN0313

Hayvansever
Kedi Dostu
Zeytnyağı oranını lütfen iyi hesaplayın, fazlası bu kadar kucuk bir bebek için cok zararlı olacaktır.

15 saat uzun bir süre değil, eğer size gelmeden önce beslenmediyse kaka yapması 1.5 güne kadar varabilir.

Dogru sekilde beslendiğinden emin olduktan sonra poposunu ıslak pamuk ile silmek en yeterli çözümdür. Sİlme işlemi sırasında eğer zorlanıyor ise popoyu yukarı değil aşağı gelecek sekilde tutup alttan silmenizi tavsiye ederim.

*Başlık hatalı acılmış, düzenlendi.

Edit: Süre uzarsa ve hayvanda kasılmalar vs. olur ise kabız / bagırsak problemleri veterinere götürmek gerekiyor
teşekürler erkek bebek yaralanmış bize gelmeden önce ateşi var çok kötü kokuyo iltahaplanmış bi çözüm varmı ölü gibi yatıyo

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tek çözüm veteriner hekime götürmenizdir. 1 haftalık oldukları için çok hassas olurlar evde bir şey yapmanız doğru olmaz.