Yavru kedi idrar sıklığı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ares Bursa

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, 2 ay 10 günlük yavru kedim 5-6 defa idrar, 1 veya 2 de kaka yapıyor günlük. İnternette sağlıklı bir kedi 2-3 defa idrar ve düzenli kaka yapar yazıyor ve endişelendim biraz. Sık idrarda bir sağlık problemi imiş çünkü. Bu arada mama kabı devamlı dolu yavru olduğu için. Sık mama yiyor ve hemen sonrasında su içiyor. Geçen ay 9 aylık oğlumuzu kısırlaştırma sonrası kaybettik ve şimdi bu yavrunun çok üzerine titriyorum. Lütfen bilgisi olan yanıtlayabilir mi?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
benim kedim 24 saatlik dilimde 4- 5 kere yapıyordu. ikinci kedim geldikten sonra 2 kedi için toplam sayı 6-7 oldu. sanırım birbirlerine rahat vermediklerinden dolayı ilk kedim biraz daha az cıkmaya basladı.

Dışkı ise su an 2 kedi toplamda 5-6 kere falan yapıyorlar.

Kabı dışına yapmıyorlarsa çok korkulacak birşey oldugunu sanmıyorum. idrar rengi ve kanlı olup olmadıgını tespit etmeye calısın.

kedinin yaşı itibari ile kilosu uygun ise zaten aşılarına başlamanız lazım, veternere de konuyu anlatın.

kedinizi sokaktan mı sahiplendiniz merak ettim.
ve özel değilse onceki kediniz kısırlaştırma nedeniyle mi neden vefat etti

Ares Bursa

Hayvansever
Kedi Dostu
Kabına yapıyor yani sayısı dışında hiçbir problem yok. Evet oğlumuz kısırlaştırma ameliyatı sonrası kusma ve iştahsızlık başladı. Ameliyattan sonra yemek yemedi su içmedi sadece kustu. Doğru düzgün idrar bile yapmadı. On gün sonrası kurtaramadik öldü. Serum ve iğnelerle dayandı. Son günü çok kötüleşince özel bir hayvan hastanesine götürdüm. Endoskopi yapıldı midesi asit içmiş gibi erimiş. Kısırmaştırmayı yapan klinikten şikayetçi oldum sonuç bekliyorum.
Evde doğum yapan ev kedisi anneden sahiplendik
Parazit aşıları yapıldı cuma karma aşımız var veterinerimize danışacağım.
Anneden biraz erken ayrılmıştı bayağı bir tuvalet olayı ile uğraştık ilk iki gün hatta hiç yapmadı geldiğinde. Kabızlık sorunu oldu falan onu düzelttik çok şükür.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Anladım, başınız sagolsun. Veteriner hatası mıydı bilemem ama bazı veterinerler kucucuk hayvanlara gereken özeni göstermiyor. Eğer sucları varsa umarım iyi bir ceza alırlar.

Cogu üyemizde de yeni gelen kedinin ilk 2 gün tuvalet problemi oluyor, veterinerim korkulacak birşey olmadıgını söylemişti. Kabızlık zor, yogurt ve yaş mama ile geçirmiştim bende.

Dediği gibi wc sayısı bana fazla gelmedi, umarım bir problemi yoktur. tekrar gecmiş olsun.

Ares Bursa

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben veteriner hatası olduğuna eminim. Bakalım veteriner hekimler odası disiplin kurulundan nasıl bir karar çıkacak bekliyorum. İnanılmaz bir acı. Bu yavruyu sahiplenmesek o boşluğu nasıl doldururduk bilmiyorum. Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız.