Yavru Kedi Halsiz Yemek Yemiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

akyuzg60

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba
Yaklaşık 2 aylık yavru kedi annesini emmiyor kafasını kaldıracak gücü yok ve şırıngayla besliyoruz. Veterinere götürdük iğnelerini yaptı ve bize parça kuzu eti konserve verdi. Şırıngayla azar azar ver dedi fakat her lokmadan sonra çırpınıyor ve cırmalıyor yemek istemiyor. İştahının açılması için ne yapmak gerek bilemedim ölmesini istemiyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yemek yedirirken bebek kundaklar gibi bir beze sarıp o şekilde yedirmeniz kediniz için daha sağlıklı olur. Şimdilik yanına bir pet şişeye sıcak su doldurup koyabilirsiniz. Devamlı yemek yedirmeye çalışmayın, strese girmesi hastalığını kötü yönde etkileyecektir, biraz bile yese onun için kârdır.

akyuzg60

Hayvansever
Kedi Dostu
Sıcak su koyuyorum yuvasına kardeşi de üzerine yatıyor sıcak kalıyor hep. Bugün iğneye götürdüm veterinere yaşamaz dedi. Nasıl koyarsak o şekilde uyuyor. Biraz biraz şırıngayla su veriyorum pek susamış can geldi hafiften ama o da kısa süreli tabi. Yemeği de 3 saatte bir küçük bir parça veriyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@akyuzg60, maalesef her yavru yaşamıyor, anne yaşamayacağını bildiği kediyi ölüme terk ediyor hatta. Elinizden geleni yapıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Belki kurtulur ama veterinerin dediği gibi de olabilir. Umarım yasatabilirsiniz.