Yavru kedi göz akıntısı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar, kedim şuan 4 aylık. 2 aylıkken sahiplendim ve sahiplendiğim günden beri sağ gözünde sulanması vardı. Veterinere götürdüm. Genta verdiler geçmedi. Thermaycn krem kullandım geçmedi. Ardından Tobrased mi neydi onu kullandım (adını yanlış yazdım sanırım kbyın) o da fayda etmedi. Şimdi Vigamox kullandım olmadı. Geçer gibi oluyor ama geçmiyor. Hapşırıyor da. Nezle de değil. Doktora alerji mi diye sordum, alerji olsa iki gözüde sulanırdı dedi. Şimdi sıni gözyaşı yazdı onu kullanıcam. Çıldırmak üzereyim artık. Ben yinede alerjidir diye saksı benzeri şeyleri kaldırdım, daha kaliteli bir mamaya geçtim. Bu arada gün içerisinde 5 6 kere gaz çıkarıyor kokulu. Benden önce çok mama değiştirmişler yavru da. Ben de 2 kere değişiklik yapmak durumunda kaldım. Sağ gözünde kornea hasarı yok sadece sulanma var yemek yedikten sonra ya da kumuna gittikten sonra yaş gözünün altında toplanmış şekilde oluyor, bezle siliyorum. Herhangi bir ishaldir, halsizlik yok. Çıta gibi mübarek.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@mevlutunal veteriner hekimimiz ilaç konusunda size yardımcı olacaktır.
Hangi marka mama kullanıyorsunuz?

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Şuan Pro Choice kuzu etli kullanıyorum. Proplan alıcam ama 4 aylık yavru bu 2.5 ay içerisinde 4 kere mama değişikliği yaşadı. 4. Maması Pro Choice şuan kullandığım. Daha önce Bonacibo ve Felicia kullandım ben. Veterinerim felicia önermediği için pro Choice geçişi yaptım. Bşraz paramı denkleştirip Proplan alıcam sanırım ama yavru 5. Mama değişikliğini kaldırabilir mi korkuyorum. Şimdiye kadar mama değişikliği sonucu olumsuz bir şey gözlemlemedim. Sokaktan eve gelmeden önce proline yemiş maalesef.
Birde gözüne yeşil kağıt gibi bir şey soktular, korneada hasar görmüyorum dedi doktor. Önemsiz gibi dedi yinede ilaçlar verdi ama sağ gözündeki o diğer gözüne göre belli olan sululuk geçmedi. Maması dışında bazen ekmek içi, pilav ya da yoğurt yiyor çok çok az. Arada reflexin dana çubuğundan veriyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Prochoice da iyi bir mama değil maalesef. Gaz yapıyor o mama. Brit care ya da mystic öneririm. Gözüne de veterinerimiz dönüş yapar en kısa zamanda.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Alerji kısmını bilmiyorum ama gözyaşı kanallarında sıkıntı, göz kuruluğu da olabilir.

Bütçenizi belirten bir konu açarsanız size uygun bir mama tavsiyesi verebiliriz, bu kadar mama değiştirmek iyi değil. Bende benzer bir hata yaptım isal ve gaz ile uğraştım.

Veteriner hekimimiz daha iyi yorum yapacaktır ancak umuyorum kullandığınızı yazdığınız ilaçların hepsini veteriner hekim söylemiştir, birbirleri ile etkileşimlerini bilmeden ilaç kullanmayın lütfen.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Alerji kısmını bilmiyorum ama gözyaşı kanallarında sıkıntı, göz kuruluğu da olabilir.

Bütçenizi belirten bir konu açarsanız size uygun bir mama tavsiyesi verebiliriz, bu kadar mama değiştirmek iyi değil. Bende benzer bir hata yaptım isal ve gaz ile uğraştım.

Veteriner hekimimiz daha iyi yorum yapacaktır ancak umuyorum kullandığınızı yazdığınız ilaçların hepsini veteriner hekim söylemiştir, birbirleri ile etkileşimlerini bilmeden ilaç kullanmayın lütfen.
Veteriner yazdı tüm ilaçları. İlaç kullanımları arasında en az bir hafta bekleme süresi var. Öğrenciyim ben pek bir gelirim çok yok şu sıralar. Başka konu açarım birazdan
Prochoice da iyi bir mama değil maalesef. Gaz yapıyor o mama. Brit care ya da mystic öneririm. Gözüne de veterinerimiz dönüş yapar en kısa zamanda.
Değiştiricem zaten de 5. Mama değişikliği olması konusunda endişelerim var.