Yavru kedi bakımı hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Enes12

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba ben üç gün önce annesine de baktığım bir yavruyu çocukların elinden kurtarmak için eve aldım (kapalı bi ortamda ama evde değil) ikinci gün annesi emzirmediği için süt tozuna başladım geceleride hastalanmasın diye üç tane pet şişe de sıcak su koydum fakat yine de ishal oldu ama kakası temizdi kan yoktu. Üçüncü gün annesi sabah emzirdi emzirdikten sonra yavrular için olan kuru mamayı yemiş( 4 tane dişi var sanırım) yine o akşam kakası ishaldi dördüncü gün sabah annesi emzirdi sonra kuru mama yedi bende kuru mamadan bi kaç şaat sonra kuru mama susatıyor diye süt tozu verdim( hepsini iştahla yiyor) daha yeni yaptı kakasını yine ishaldi bu ishali nasıl bi beslenme programı ile atlatabilirim ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer anne emziriyorsa süt tozu vermenize gerek olmaz. Su içmiyor mu?

Enes12

Hayvansever
Kopek Dostu
Süt tozuyla suyu karıştırdığım için ayrı olarak hiç su vermeyi denemedim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mutlaka yanına taze su koyup süt tozunu kesin. Mamaya geçiş yapmış yavru kedilerin de taze suya ihtiyacı vardır. İshali yine de geçmezse başka bir çözüm yolu ararız. :)

Enes12

Hayvansever
Kopek Dostu
Mutlaka yanına taze su koyup süt tozunu kesin. Mamaya geçiş yapmış yavru kedilerin de taze suya ihtiyacı vardır. İshali yine de geçmezse başka bir çözüm yolu ararız. :)
Tekrardan merhaba su içmeye başladı fakat kuru mamayı bırakıp yavrular için olan yaş mamayı yemeye başladı. Her gün 8-9 gibi uyanınca kakasını yapardı ama bugün hiç yapmadı ( yine keyfi ve iştahı yerinde )

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama geçişinden kaynaklı olabilir. Gün içerisinde yapabilir gözlemleyin derim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavaş yavaş düzelecektir. Probiyotik takviyesi de yapabilirsiniz.