Yavru American Cocker için mama tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Bir sürü mama konusu var ama sanırım ırk ve yaşa göre değişiyor. O yüzden ben de arkadaşımın yeni sahiplendiği 3 aylık dişi cocker için mama tavsiyesi isteyecektim.

Bütçe sıkıntısı yok, hem hayvana faydalı, hem tüy dökümünü azaltan hem de tuvalet ve vücut kokusunu minimumda tutacak bir mama arıyoruz. Tavsiyelere açığız.

@socrabbit Sizin tavsiyeleri de özellikle bekliyoruz :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sütten geçiş döneminde hangi markayı kullandıklarını bilmek daha iyi olur. Eğer öğrenebilirseniz daha iyi yardımcı olurum :)

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef önceden Bonacibo vermişler. Yeni mama alınca bir daha vermeyecekler ondan.

Kemirmesi için ince kemikten önermemişler, siz ne düşünüyorsunuz? Ek gıda, yaş mama vb. vermek için erken mi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İnce kemikten kastınız kemik çubuklar mı?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavruluk döneminde gelişimini doğru tamamlaması için zengin bir diyeti olmalıdır. Ek besinde ara sıra yaş mama tercih edilebilir ancak ağırlık verilmesi gereken besin et olmalıdır.
Bebekken kalitesiz mamalarla beslenen köpekler kaliteli mamalarda sorun yaşayabiliyorlar. Mümkünse mamaların numunesini alıp versinler, numune bulunamadıysa 2,5 kiloyu geçmeyecek şekilde mama alın derim.

1. True Instınct
  2. Naturea
  3. N&D
  4. Profine (tercih edecekseniz kuzulusunu tercih etmeyin derim.)

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Yavruluk döneminde gelişimini doğru tamamlaması için zengin bir diyeti olmalıdır. Ek besinde ara sıra yaş mama tercih edilebilir ancak ağırlık verilmesi gereken besin et olmalıdır.
Bebekken kalitesiz mamalarla beslenen köpekler kaliteli mamalarda sorun yaşayabiliyorlar. Mümkünse mamaların numunesini alıp versinler, numune bulunamadıysa 2,5 kiloyu geçmeyecek şekilde mama alın derim.

1. True Instınct
  2. Naturea
  3. N&D
  4. Profine (tercih edecekseniz kuzulusunu tercih etmeyin derim.)

Teşekkürler. Ben de True Instinct ve N&D önerdim. N&D bakıyordu en son (bir de Acana). Peki yavrular için az tahıllı vermek sindirim sistemi için daha mı iyi? Yoksa tahılsız mı tercih edelim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nasıl başlarsanız öyle gider :) Eğer hep tahılsız besleyecekseniz o zaman tahılsız tercih edin, az tahıllı-tahıllı besleme durumum olabilir diyorsanız az tahıllı tercih edin. Tahılsız kullanmanız diğer mamalara karşı seçici davranmasına sebep olur. Sağlık bakımından tabiki tahılsız mamalar tercih edilmeli.