Yaşlı köpekler için mama tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mrgoodkat

Hayvansever
Kopek Dostu
Selamlar Arkadaşlar,

foruma yeni üye oldum. herkese iyi forumlar dilerim. :)

Arkadaşlar 15 yaşında bir kızım var. Fakat son birkaç ayda aralıklar ile kusmaya başladı. Veteriner'lere gittiğimizde yaşlılık dolayısı ile dedi. Ben de öğünlerini az ve sık vermeye başladım ve hazır mamaya döndüm. (hiç hazır mama ile beslemedik. çok nadir beslediğimiz anlar olmuştur fakat genelde et - tavuk suyu ile kendim yemeklerini yaparak verdim.) 1 ay önce hazır mama vermeye başladık. 1 ay boyunca herşey iyi gidiyordu fakat tekrardan kusma olayları başladı.

İnternet üzerinden mama sipariş ettik fakat (benim cahilliğim) yaşlı köpekler için mamalar farklı olduğunu öğrendim araştırmalarım sonucu. İnternet üzerinde Pro Choice isimli bir mamaya denk geldim. ( Pro Choice Senior Lamb Rice Kuzu Etli Yaşlı Köpek Maması 12 Kg+5 Adet Temizlik Mendili - Köpek Kuru Mamaları, Kampanyalı Köpek Kuru Mamaları - Pro Ch )Fakat benim durumum da olanların mama hakkında bilgisini almak isterim. Sizler ayrıca ne önerirsiniz? Yaşlı dost sahibi var ise aramızda düşüncelerini almak isterim.

Kızımın cinsi; Pitbull - Boxer kırmasıdır.

Teşekkürler,

Ekli dosyalar

• pro-choice-senior-lamb-rice-kuzu-etli-yasli-kopek-mamasi-12-kg-kampanyali-kopek-kuru-mamalari-...jpg
    pro-choice-senior-lamb-rice-kuzu-etli-yasli-kopek-mamasi-12-kg-kampanyali-kopek-kuru-mamalari-...jpg
    35.5 KB · Görüntüleme: 24

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Profine. Acana ve Brit Care önerebilirim. Fiyat performans açısından Profine en iyisidir. :) Umarım kusması düzelir.

mrgoodkat

Hayvansever
Kopek Dostu
Sağolun.çok pahallımış gerçekten. Yarın veterine gidip bakacağım. Önce ufak boyutlu alıp denemeyi düşünüyorum. Yaşlanınca daha hassas oluyorlar gerçekten :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Maalesef yaşlılıklarında kötü mamalar kullanmak yalnız onlar daha olumsuz etkiliyor. Pro Choice gibi markaların kusmasını daha kötü etkileyeceğini düşündüğümden düşük kaliteli mama önerisinde bulunmadım. Veteriner hekiminizin de önereceği ayrıca mamalar olabilir.