Yaş Kedi Maması Tarifi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
643

Daha önce kedi ve köpekler için kuru mama tarifi yayınlamıştım. Bu yazımda kuru mama yemekten hoşlanmayan veya yaş mamaya bayılan kediler için yaş mama tarifine vereceğim. Verdiğim tarifler insanların da yiyebileceği düzeydedir. :)
  • 250 gram sardalya (mümkünse taze olmalıdır)
  • 4 adet tavuk yüreği
  • 1 adet bütün yumurta
  • 1/4 su bardağı lor peyniri
  • 1/4 su bardağı yağsız ve laktozsuz süt/ süt tozu

644

Yapılışı:
  1. Sardalya ve tavuk yüreği bir tencerede haşlanır. Kedinizin yeme alışkanlıklarına bağlı olarak az pişmiş, çiğ veya tam pişmiş verebilirsiniz.
  2. Haşladığınız etten kalan suyun az bir kısmını tutunuz. Haşladığınız etleri soğumaya bırakınız.
  3. Blender'a haşladığınız eti, yumurtayı ve lor peynirini atınız. Yumurtayı kırmadan bütün atmaya özen gösteriniz. Yumurtayı blender'a atmadan önce iyice yıkadığınızdan emin olunuz.
  4. Haşladığınız etin suyunu ve sütü dökünüz.
  5. Malzemelerin iyice karıştığından emin olana kadar karıştırınız.
  6. Yaptığınız mamayı 3 günden içinde kedinizin tüketmesini sağlayınız.
  7. Afiyet olsun 🐾

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, merhabalar telefondan mı bağlanıyorsunuz? Bilgisayardan mı? Ben açıkçası bilgisayar ve telefondan kontrol ettim herhangi bir sorun yok yazılarda, bilgisayarım 19'inç telefonum ise iPhone 7 ve cidden gayet normal duruyor makale. Telefonunuzun modelini veya bilgisayarınızın modelini öğrenebilir miyim? Ona göre birkaç arkadaştan rica edeceğim kontröl için :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, telefondan giriyorum. Xiaomi mi 8 lite. Özelden atabilirsem SS olarak atayım. Ekran 6.26 inç.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, rica etsem atar mısınız? Cidden merak ettim düzeni nasıl duruyor, ben de normal duruyor ama telefondan da fark ediyordur illaki görüntü durumu.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, özel konuşma alanına geldikten sonra resim ekleme alanı var resim simgesi mevcut, ona tıkladığınız vakit görselleri bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan seçebilirsiniz :)

mdemir

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit paylaşım için teşekkürler. 6 kedim var bugün evime gidiyorum, bu tarif ile onlara sürpriz yapacağım. :)