Yabancı Dizi İzleyen Var Mı? Veya Daha Önce İzlemiş Olan

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlar, çok fazla yabancı dizi izleyen birisiyim bunu inkar edemem. Kendimi alı koyamıyorum açıkçası, dün de bir arkadaşım "You" diye bir dizi önerdi. Bir solukta ilk sezonu (10 bölüm - 45'er dakika) izledim.

Bir dizi, film veya yapacağım bir işte sonuna kadar ilerlemeyi seviyorum. Örneğin; bir kitap açtım ve okumaya başladım, sıkılsam dahi direnirim, yine de okurum. Bu konuda kendime anlam veremedim yıllardır. Ve merak ettiğim sizlerinde izlediğiniz yabancı diziler var mı? Beni yanlış anlamayın, neden Türk dizisi izlemiyorsunuz kardeşim mis gibi Türk dizileri dururken yabancı dizi izlenir mi diyenler olabilir, saygı duyarım. Fakat Türk dizileri çok fazla uzun.

İzlediğim Türk dizileri elbette oldu; Leyla ile Mecnun, Kardeş Payı, İşler Güçler, Ezel, Suskunlar vs. bu dizileride çok sevdim, hakkını yiyemem. Şu an televizyonu açtığım zaman bana diyaloglar aşırı sıkıcı ve uzun geliyor. 2 - 2,5 saati doldurmak için (senarist ve yönetmenlere burada hak veriyorum) bazen sahneleri uzatmak zorunda kalıyorlar. Bu durumda da benim gibi izleyici kitlesi hâliyle sıkılıyor...

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlar, çok fazla yabancı dizi izleyen birisiyim bunu inkar edemem. Kendimi alı koyamıyorum açıkçası, dün de bir arkadaşım "You" diye bir dizi önerdi. Bir solukta ilk sezonu (10 bölüm - 45'er dakika) izledim.

Bir dizi, film veya yapacağım bir işte sonuna kadar ilerlemeyi seviyorum. Örneğin; bir kitap açtım ve okumaya başladım, sıkılsam dahi direnirim, yine de okurum. Bu konuda kendime anlam veremedim yıllardır. Ve merak ettiğim sizlerinde izlediğiniz yabancı diziler var mı? Beni yanlış anlamayın, neden Türk dizisi izlemiyorsunuz kardeşim mis gibi Türk dizileri dururken yabancı dizi izlenir mi diyenler olabilir, saygı duyarım. Fakat Türk dizileri çok fazla uzun.

İzlediğim Türk dizileri elbette oldu; Leyla ile Mecnun, Kardeş Payı, İşler Güçler, Ezel, Suskunlar vs. bu dizileride çok sevdim, hakkını yiyemem. Şu an televizyonu açtığım zaman bana diyaloglar aşırı sıkıcı ve uzun geliyor. 2 - 2,5 saati doldurmak için (senarist ve yönetmenlere burada hak veriyorum) bazen sahneleri uzatmak zorunda kalıyorlar. Bu durumda da benim gibi izleyici kitlesi hâliyle sıkılıyor...
Öncelikle konudan bağımsız, alıntı yapmadan konuya mesaj yazamıyorum, tıklanmıyor buraya mesaj yazın kısmına.

Ben de sizin gibiyim 1 diziye başlarsam o diziyi bitirmem gerekir aksi takdir de belli bi zaman sonra unutuyorum bazı olayları bu da güzel olmuyor. Bugün öğleden sonra apple tv de yayınlanan see isimli diziye başladım 55 er dakikadan 5 bölüm bitti. 1 saat bile uzun geliyor bazen illa sahne atlamam gerekiyor sıkılmamak için dolayısıyla herhangi bi türk dizisi izleyemiyorum. Yeni çıkan tutunamayanlar dizisi var ona baktım biraz o da 1 saat 10 dakika ama en azındam türkçe olunca altyazı takip etmek zorunda kalmıyorsun, başka iş te yapabiliyorsun. Tavsiye edebileceğiniz yabancı diziler varsa duymak isterim. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ofurkanak, messiah izlemiştim geçenlerde hoşuma gitti ama yalan yok. 1. sezonun son bölümüne kadar acaba yalan mı söylüyor, 3 kağıtçı mı derken o son sahne bana "hadi bee" dedirtti. Spoiler vermeyeyim tam olarak, izlemediysen tavsiye ederim.

Netflix üzerinde yer alan tüm dizileri izledim desem yeridir :)

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
@ofurkanak, messiah izlemiştim geçenlerde hoşuma gitti ama yalan yok. 1. sezonun son bölümüne kadar acaba yalan mı söylüyor, 3 kağıtçı mı derken o son sahne bana "hadi bee" dedirtti. Spoiler vermeyeyim tam olarak, izlemediysen tavsiye ederim.

Netflix üzerinde yer alan tüm dizileri izledim desem yeridir :)
O diziyi de çok duyuyorum bu aralar ama daha bakamadım. O zaman izlediğim dizi bitince ona geçeyim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
You 2.sezonu ilkinden daha iyi. Atiyeyi izledim geçen. Haftasonu da witcher i izlicez. Yabancı diziler hem daha güzel hem de insanı sıkmıyor. Mesela Greys anatomy 16.sezonda hala izliyorum. 16 yıldır vazgecmedigim tek dizi. Supernatural i 8 sezon izledim bıraktım. Shameless i da 8.sezonda. sürekli kendini tekrar edince bikiyor insan.
Lost, HIMYM, Flash, Arrow, supergirl, house Md. , Buffy, angel daha bir ton izlediğim ve izleyip bitirdiğim yabancı dizi var.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, işin tuhaf tarafı hepsini izledim :) Atiye'yi ben de izledim. Hakan Muhafızdan çok daha iyi ama ben Beren Saat'in oyunculuğunu sevmiyorum, ön yargılarımı bırakıp izleyeyim dedim ama yok! cidden olmuyor, beğenmiyorum. Aynı zamanda umarım kadın oyuncular 2. sezonda çok daha iyi oyunculuk sergilerler.

Cinsiyetçi takılmıyorum, yanlış anlaşılmasın. Objektif bir şekilde izlesinler, kadın oyuncuların çok daha geride kaldıklarını göreceklerdir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, zevk meselesi tabi ama fena olmamış. Hakan berbattı benim gözümde ki hala öyle. 3.sezonunda nasıl sacmalayacaklar merak ediyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, 3. sezonu çıkacak mı? Şu an aşırı şaşkın bir hâldeyim :D Ciddi ciddi çıkartıyorlar yani? Ne diyeyim, gerçekten bilemedim. Tabii sevipte izleyen kişilere sonsuz saygı duyuyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, valla çıkar sanırım. ortada kalacağını sanmıyorum. Ama netflixin her yapımı güzel olmuyor. En kötü örnek de Death Note gibi şahaser bir animenin içine etmekti...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, anime izlemiyordum açıkçası ama Death Note hastası olan çok sevdiğim bir ağabeyim vardı. Başından kalkmazdı, tüm animeler bir yana Death Note bir yana derdi :)

Kesinlikle katılıyorum. Her yapım güzel olacak diye bir kural yok, film bölümüne gelecek olursak oradan hiç çıkamayız; aşırı tuhaf filmler var :) Benim hoşuma gitmeyen birçok film var ama insanlar seviyor demek ki.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, ooo Death Note efsanedir. Ben de anime sevmem ama önereceğim 3 tane anime olur sana. Death Note mutlaka izle. Saiki var Netflix de. Bir de Yowahisma Pedal var. 3ü de izleyince eğleneceğin animeler. Pişman olmazsın.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Fazlaca yabancı film izlemişliğim var, fakat izlediğim yabancı dizilerin sayısı ikiyi geçmez. Dolayısıyla sevdiğiniz dizileri ele alarak, size Türk dizisi önerebilirim ancak. Poyraz Karayel dizisini hiç izlediniz mi? İzlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@empat, Poyraz Karayel'i de izledim :) ve gerçekten başarılı bulduğum Türk dizilerinden bir tanesi diyebilirim. Televizyonda değil de alternatif bir internet platformunda yer alsaydı çok daha muhteşem senaryo ile karşılaşabilirdik diye düşünüyorum.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
@empat, Poyraz Karayel'i de izledim :) ve gerçekten başarılı bulduğum Türk dizilerinden bir tanesi diyebilirim. Televizyonda değil de alternatif bir internet platformunda yer alsaydı çok daha muhteşem senaryo ile karşılaşabilirdik diye düşünüyorum.
Bu konuda size katılıyorum.