Wc Sonrası Popoyu Yere Sürtme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar. Kedim doğum yaptıktan sonra bir sıkıntımız ortaya çıktı. Ne zamandır halıları kaldırdım ki görebileyim diye kedim her seferinde olmasada tuvaletinden çıktıktan sonra poposunu yere sürtüyor. Kumu eşeler gibi yerleri eşeliyor. Hemen temizlemek için yatmıyor yatsa bir iki yalayıp kalkıp geziniyor ve poposuna yapışan kaka varsa yere düşüyor. Evimde küçük kızımda olduğundan sürekli elimde viledayla gezer oldum. Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi bu davranışı neden yapıyor olabilir inanın çok yoruldum.

Yusuf

Hayvansever
Kus Dostu
İlk Doğumu ise normal sanırım bu durum, yeni yeni özellikleri çıkabilir ama daha önce Doğum yaptıysa bunun sebebini bende merak ettim

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk Doğumu ise normal sanırım bu durum, yeni yeni özellikleri çıkabilir ama daha önce Doğum yaptıysa bunun sebebini bende merak ettim
İlk doğumumuz anal kese dolmuş olabilir mi diye düşünüyorum ama her kaka sonrası yapmıyor. Yumuşak yaptığında yapıyor.

Şeyma oğuz

Hayvansever
Merhaba arkadaşlar. Kedim doğum yaptıktan sonra bir sıkıntımız ortaya çıktı. Ne zamandır halıları kaldırdım ki görebileyim diye kedim her seferinde olmasada tuvaletinden çıktıktan sonra poposunu yere sürtüyor. Kumu eşeler gibi yerleri eşeliyor. Hemen temizlemek için yatmıyor yatsa bir iki yalayıp kalkıp geziniyor ve poposuna yapışan kaka varsa yere düşüyor. Evimde küçük kızımda olduğundan sürekli elimde viledayla gezer oldum. Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi bu davranışı neden yapıyor olabilir inanın çok yoruldum.

Anal kesesi doludur muhtemelen. Veterinere gösterin. Geçmiş olsun

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Siz poposunu yere sürtmeden alıp bebek ıslak mendilleriyle silmeyi başarırsanız poposunu halıya sürtmekten vazgeçebilir. Basit ihtimalle tamamen temizlendiğinden emin olmak için yapıyordur. Psikolojik veya fizyolojik bir rahatsızlık da olabilir bu nedenle veterinerinize bir telefon açmanız veya kontrole götürmeniz de yararlı olabilir.

HulyaKate

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim sokak kedim de bunu yapıyordu ama zamanla vazgeçti bu huyundan çok şükür

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar vete perşembe günü götürdüm. İç dış parazit ve kuduz aşısı vardı onları da yaptırdım. Vet kedilerde anal kesenin dolması düşük ihtimal ama bakalım demişti baktı gittiğimizde bir problem gözükmüyor dedi ve içimizin rahat etmesi için anal keseyi de sıktı. İç parazitten olabileceğini söyledi. Cts günü yani 2 gün sonra tekrarladı yine aynı hareketi. Tekrar getirin dedi. Ben ya alışkanlık olduğunu düşünüyorum bu hareketin ya da bize az tahıllı mamalar yaramıyor.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Sorun şu ki benim evimde 3.5 yaşında kızım var. Ve ben halıların hepsini kaldırdım fayanslarım beyaz görüp silebileyim diye ama görmeden bile anlıyorum ev berbat kokuyor, bir bakıyorum yerler pislik içinde. Tuvaletten çıkarken sadece kakalı bir popoyla da çıkmıyor kumunda üzerine oturuyor içerde sanırım anlamış değilim kum kaka karışık çıkıyor popoda ve çıkınca o halde poposunu yalamak istemiyor bir kaç kere yatıp yelteniyor biraz biraz sonra kalkıp kumdaymış gibi yerleri kazıyor kendide rahatsız oluyor yani bu kaka durumundan ama dikkat ediyorum çıkınca kızak hareketi yapıyor hemen ve her tuvalete girdiğinde olmuyor bu durum 2 günde bir falan tekrarlıyor.

Şeyma oğuz

Hayvansever
Arkadaşlar vete perşembe günü götürdüm. İç dış parazit ve kuduz aşısı vardı onları da yaptırdım. Vet kedilerde anal kesenin dolması düşük ihtimal ama bakalım demişti baktı gittiğimizde bir problem gözükmüyor dedi ve içimizin rahat etmesi için anal keseyi de sıktı. İç parazitten olabileceğini söyledi. Cts günü yani 2 gün sonra tekrarladı yine aynı hareketi. Tekrar getirin dedi. Ben ya alışkanlık olduğunu düşünüyorum bu hareketin ya da bize az tahıllı mamalar yaramıyor.
Geçmiş olsun. Ciddi bir şey yokmuş şükürki

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
Tenya tarzı bir parazit olabilir mi. Hekiminize onuda sorun bence. Benim kedilerimden birinde yaşamıştım bu sorunu. tenya'lar vücudundan attıktan sonra o huyundan vazgeçti.

Gülhanım

Hayvansever
Kedi Dostu
Kumunu degiştirin ondan rahatsız oluyordur başka bi kum alın bence .o kuma yapmak istemiyor ve napicani şaşırıyor

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kumunu degiştirin ondan rahatsız oluyordur başka bi kum alın bence .o kuma yapmak istemiyor ve napicani şaşırıyor
Kumdan değil kum bebekliğinden beri alışık olduğu bir kumdu ben kabı büyülttüm kumda değiştirdim ama sorun iç parazitmiş aklınızda olsun sizinde. Poposu kaşındığı için parazitten bu hareketi yapıyormuş.

Hanife Şahin

Hayvansever
Kedi Dostu
Ic paraziti gelmiş demektir. Cnk benm kopegım de asıları gecıktıgınde popoyu surtuyor.. Tabı temizleme manasına da geliyor