Vitamin ilacı hakkında bilgi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Tüye giren kuşa Bimeks ampül vercem suya katsam diğer kuş ta ondan içse sorun olurmu acaba?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kemal bey merhabalar, diğer konunuzu da yeni görüyorum.

Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız aksine ona da iyi gelecektir. Mama takviyesinde bulunmanızı şiddetle tavsiye ederim bu dönemlerde, tüy dökümünde maalesef mama ve vitamin takviyesi diğer günlere göre yarım kat daha fazla olmalıdır.

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Kemal bey merhabalar, diğer konunuzu da yeni görüyorum.

Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız aksine ona da iyi gelecektir. Mama takviyesinde bulunmanızı şiddetle tavsiye ederim bu dönemlerde, tüy dökümünde maalesef mama ve vitamin takviyesi diğer günlere göre yarım kat daha fazla olmalıdır.
Onerdiniz mama tarifi varmı peki Tevfik bey
Onerdiniz mama tarifi varmı peki Tevfik bey
Birde yazma unutum kullanım nasıl yapım ilacı ve diğer kuş tuyde değil oda içse sorun olurmu kaç gün verim kuşa

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Tüydeyken gün aşırı olarak haftada 3 gün suluğa 3 damla uygulanır. Normal zamanda da haftada ya da 10 günde bir, 5 damla. Diğer kuşa fazla gelebilir. Yulaf yedirebilirsiniz haftada 1 çay kaşığı sade ya da yeme karıştırarak. Ama fazlası da tüy dökmesine neden olur bu yüzden diğerine yedirmeyin fazla.

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Tüydeyken gün aşırı olarak haftada 3 gün suluğa 3 damla uygulanır. Normal zamanda da haftada ya da 10 günde bir, 5 damla. Diğer kuşa fazla gelebilir. Yulaf yedirebilirsiniz haftada 1 çay kaşığı sade ya da yeme karıştırarak. Ama fazlası da tüy dökmesine neden olur bu yüzden diğerine yedirmeyin fazla.
Bemiks ampul bir damlar şırınga ile verdim diğerine icirmedim tuyde değil kaç gün verim bemiks ampulu yulaf pek vermek istemiyorum filizlendirme bemiks salatalık yeşilik kurtarmaz mi?

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Salatalık kabuğunu arada verin yıkayıp kurulayarak. İshale neden olur fazlası. Ki tüydeyken de ishal olma ihtimalleri var. Marul falan vermeyin. Onun yerine filizlenen buğdayı yemiyosalar ekin bi saksıya onu verin. Yulaf neden vermek istemediğinizi anlayamadım. Bemiks kullanımını diğer cevapta yazdım ordan görebilirsiniz.

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Salatalık kabuğunu arada verin yıkayıp kurulayarak. İshale neden olur fazlası. Ki tüydeyken de ishal olma ihtimalleri var. Marul falan vermeyin. Onun yerine filizlenen buğdayı yemiyosalar ekin bi saksıya onu verin. Yulaf neden vermek istemediğinizi anlayamadım. Bemiks kullanımını diğer cevapta yazdım ordan görebilirsiniz.
Yulaf yağlanma yapiyolar diyolar araştırdım onun için kullanmıyorum bemiks cevapladım ☺️

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Haftada bir çay kaşığı yağlanma yapmaz. Ki zaten onu da tüy dönemimde verirseniz hiç sıkıntı olmaz. Herşeyin azı karar fazlası zarar.

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Yulaf tüy döneminde haftada 1 kez, en fazla 1 tatlı kaşığı. Probiyotik de haftada 1 kez, eğer ishal durumu olursa ayrıca da verebilirsiniz o gün için. Elektrolit serumdur, sıvı kaybı varsa verilir çünkü şeker ve tuz barındırır içinde. Normal zamanda tatlı ve tuzlu kuşlara zararlıdır, ancak ihtiyaç durumunda verilir. Bemiks de tüydeyken hafta 3 gün, 1 gün ara vererek, suluğa 3 damla, tüyden çıktıktan sonra o da haftada 1 gün 5 damla. Gün belirleyin haftanın 1 günü birini, 1 gün ara vererek diğerini şeklinde ilerleyin.

Kemal tunç

Hayvansever
Kus Dostu
Yulaf tüy döneminde haftada 1 kez, en fazla 1 tatlı kaşığı. Probiyotik de haftada 1 kez, eğer ishal durumu olursa ayrıca da verebilirsiniz o gün için. Elektrolit serumdur, sıvı kaybı varsa verilir çünkü şeker ve tuz barındırır içinde. Normal zamanda tatlı ve tuzlu kuşlara zararlıdır, ancak ihtiyaç durumunda verilir. Bemiks de tüydeyken hafta 3 gün, 1 gün ara vererek, suluğa 3 damla, tüyden çıktıktan sonra o da haftada 1 gün 5 damla. Gün belirleyin haftanın 1 günü birini, 1 gün ara vererek diğerini şeklinde ilerleyin.
Suya kaynadim çünkü iki kuş var biri tuyde diğer tuyde değil icmesin diye şırınga ile ağzına bir damla damlatım o olurmu birde cremio kuşun tuyde olup olmadın nasıl anlarız bilginiz varmı?

Köfteninannesi

Hayvansever
Kus Dostu
Irkları fark etmez aynı belirtileri gösterirler. Diğerini nasıl anladınız onu da öyle anlamanız gerekir. Normalden fazla kaşınma, agresifleşme başlar bazılarında önce. Uçarken de kafes tabanında da tüyleri görüyor olmanız gerekir.