Vikings (Dizi)

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Bu dizinin bir konuyu hakettiğini düşündüm, belki izleyenleriniz vardır.

Vikings 2013 yılında tarihte başlayan ve geçmişte yaşamış olan Ragnar Lothbrok 'u ve civarındaki insanları konu olan bir dizi.

Eski zamanlarda vikinglerin yağmalayıcı , ticari ve dini yapılarını bize anlatan oldukca kaliteli bir yapımdır.

Ragnar'ın 4. sezondan sonra dizide yer almaması benim gibi cogu fanı için dizinin bittiği anlamına geldi. Son 2 sezon Ragnar'ın ogulları arasında geçiyor, Vikings olarak değil de spin off olarak değerlendirdim.

Ve 6. sezon itibari ile dizi aramızdan ayrıldı.

Spartacus gibi Ragnar ve maceraları da hep zihnimizde yer alacak.

Ragnar'ın da ölmeden önceki son sözleri ile konuyu sonlandırıyorum

It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!

vikinkler.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yazılımcılar platformunda da arkadaşlar bayağı övüyorlardı diziyi ben de izlemeye başlayayım diyorum ama fırsat bulamıyorum açıkçası. Yetiştirmem gereken işler oluyor başlayamıyorum :)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Spartacus benim çocukluğumun dizisi ya, hiç bir dizi yerini tutmadı benim adıma :(

karakaya26

Hayvansever
Kedi Dostu
Bayılıyorum şu diziye fakat 4.sezon 15. bölümden sonra ne yazık ki tat vermedi. Ama izlemenizi tavsiye derim.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçtiğimiz günlerde erkek kuzenim yazmış izleyen oldu mu vikings dizisini diye bayağı övdüler grupta fırsat bulduğumda izlemek istiyorum bende