Şikayet Veterinerim Hiç Güven Vermiyor!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emnakin98

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, sokaktan sahiplendiğim 4-5 aylık kedimi ilçemdeki sayısı veterinerlerden birine götürdüm. (veteriner mi yoksa nalbur mu anlamadım, her yer her yerde mekan bile güven vermiyordu) Sonrasında ilk olarak karma aşının birinci dozunu yapacağını söyledi, ikinci dozunu iki hafta sonra yapacağını söyledi. iğneye baktığımda tam göremedim ama ilacın koyulduğu yer sanki çok küçük açıktı belki de paranoya yapıyorum ama boş gibi geldi sanki içi. boş aşı yapmış olabilir mi? Sonrasında aşı karnesi istediğimde vermediğini söyledi. Ne aşı karnesi verdi, ne de bir yere bir şey not aldı. Bu pisiciğin aşılarını nasıl takip etmeyi düşünüyor bu adam. Ayrıca suratsızın biriydi. Küçük pisiciğe hiç sevgi bile göstermedi. Sorum şu aşı karnesi neden vermedi. Aşı karnesi ve kedi kimliği zorunlu bir şey değil mi bir kediyi ilk defa aşıya götürdüğünde verilmesi gerekmiyor mu? veterineri değiştireceğim ama ilk aşının yapılıp yapılmadığından emin değilim. bu anlaşılır mı yeni iyi bir veterinere götürsem? Ne yapmalıyım yardım edin lütfen.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuyu bir defa açarsanız gören arkadaşlar mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır. Çoklu (aynı) konu açımı yasaktır. Bu konunuz üzerinden devam edelim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Boş aşı yapmış olacağını pek sanmıyorum ancak aşı karnesini neden vermediğini anlamadım. Mutlaka veteriner hekiminizi değiştirin derim, bu tarz kliniklere güven olmuyor.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Aşı karnesi vermemesi normal değil, çünkü en ufak bir seyahatte çıkaracağı sorundan tutun da kediniz birine saldırsa vs. kuduz olmadığını dahi ispatlayamazsınız ve başınıza iş açılır karnesiz. Ve elbette nasıl takip edecekmiş acaba aşıları? Başka veteriner deneyin. Ben eve getirdiğim gün mahallemdeki dandik bir veterinere götürmüştüm ve o dandik veteriner bile parazitten sonra gönderip "iki hafta sonra karmaya geldiğinizde karne çıkaralım" demişti.