Şikayet Veterinerim Hiç Güven Vermiyor!

emnakin98

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
5 Ağu 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Bolu Gerede
Merhabalar, sokaktan sahiplendiğim 4-5 aylık kedimi ilçemdeki sayısı veterinerlerden birine götürdüm. (veteriner mi yoksa nalbur mu anlamadım, her yer her yerde mekan bile güven vermiyordu) Sonrasında ilk olarak karma aşının birinci dozunu yapacağını söyledi, ikinci dozunu iki hafta sonra yapacağını söyledi. iğneye baktığımda tam göremedim ama ilacın koyulduğu yer sanki çok küçük açıktı belki de paranoya yapıyorum ama boş gibi geldi sanki içi. boş aşı yapmış olabilir mi? Sonrasında aşı karnesi istediğimde vermediğini söyledi. Ne aşı karnesi verdi, ne de bir yere bir şey not aldı. Bu pisiciğin aşılarını nasıl takip etmeyi düşünüyor bu adam. Ayrıca suratsızın biriydi. Küçük pisiciğe hiç sevgi bile göstermedi. Sorum şu aşı karnesi neden vermedi. Aşı karnesi ve kedi kimliği zorunlu bir şey değil mi bir kediyi ilk defa aşıya götürdüğünde verilmesi gerekmiyor mu? veterineri değiştireceğim ama ilk aşının yapılıp yapılmadığından emin değilim. bu anlaşılır mı yeni iyi bir veterinere götürsem? Ne yapmalıyım yardım edin lütfen.
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,849
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,932
Puanları
113
Konum
Türkiye
Konuyu bir defa açarsanız gören arkadaşlar mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır. Çoklu (aynı) konu açımı yasaktır. Bu konunuz üzerinden devam edelim
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,317
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Boş aşı yapmış olacağını pek sanmıyorum ancak aşı karnesini neden vermediğini anlamadım. Mutlaka veteriner hekiminizi değiştirin derim, bu tarz kliniklere güven olmuyor.
 

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
24 Eki 2019
Mesajlar
90
Tepkime puanı
56
Puanları
18
Yaş
30
Konum
Eskişehir
Aşı karnesi vermemesi normal değil, çünkü en ufak bir seyahatte çıkaracağı sorundan tutun da kediniz birine saldırsa vs. kuduz olmadığını dahi ispatlayamazsınız ve başınıza iş açılır karnesiz. Ve elbette nasıl takip edecekmiş acaba aşıları? Başka veteriner deneyin. Ben eve getirdiğim gün mahallemdeki dandik bir veterinere götürmüştüm ve o dandik veteriner bile parazitten sonra gönderip "iki hafta sonra karmaya geldiğinizde karne çıkaralım" demişti.
 

Benzer konular