Şikayet Veteriner klinik fiyatları arasında uçurumlar olacak kadar fark olması.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

sedatyagci34

Hayvansever
Balik Dostu
Veterinerler şuanda inanılmaz başına buyruk, kesinlikle veterinerlerin denetlenmesi gerekli..

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Ama veterinerin de ev kirasını, geçimini sağladığı yol bu. Sorun veterinerlerde değil, devlette diye düşünüyorum. Eğer hayvanlarımız bizlerin sigortasına kaydolabilse ve devlet bir kısmını veterinerlere ödese, sokaktakiler için de devlet bütçe ayırsa, bizim için külfetli olmaz. Sigortasız insanlar da kendi sağlıkları için fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalıyor genelde, son yıllara dek kendi ilaçlarınızı fiyatlarını hatırlasanıza. En basit bir grip ilacı bir ön lira, eskiden ben küçükken annemin astım spreyimin bir tanesine 60 lira verdiğini hatırlıyorum. Yani veteriner aldığı ücretin bir kısmını zaten uyguladığı ilacı karşılamak için alıyor, kalanı geçimine, kirasına falan. Sorun veterinere ziyade devletteki evcil hayvanlara dair yasa eksikliğinde.

mevlutunal

Yeni Üye
Veterinerler şuanda inanılmaz başına buyruk, kesinlikle veterinerlerin denetlenmesi gerekli..
Zaten denetlemeler yapılıyor, her yıl fiyat listesi de yenileniyor. Kimse keyfi kafasına göre şuna şu ücreti yazayım bu hastalığa bence şu ücreti yazayım gibisinden fiyat vermiyor.

sedatyagci34

Hayvansever
Balik Dostu
Zaten denetlemeler yapılıyor, her yıl fiyat listesi de yenileniyor. Kimse keyfi kafasına göre şuna şu ücreti yazayım bu hastalığa bence şu ücreti yazayım gibisinden fiyat vermiyor.
İstanbul da 2 farklı semtde farklı fiyatlar aldım malesef. Kağıthane ve etiler bölgesinde ucurum fiyat farkı var..

mevlutunal

Yeni Üye
İstanbul da 2 farklı semtde farklı fiyatlar aldım malesef. Kağıthane ve etiler bölgesinde ucurum fiyat farkı var..
Oda fiyat listesindeki fiyatın altında yapmak yasak , üstü için ise bir sınırlama yok. Çünkü etiler ve beşiktaş bölgesinde tanıdığım klinikler var ve aylık 30 40 bin tl kira veriyorlar. Ücretler de ona göre olacaktır. 3 4 bin TL kira verenle 30 40 bin TL kira veren aynı ücrete yapamaz zaten mantıklı olursakta.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar Malesef sistemde zincirleme bir yanlış olduğunu düşünüyorum.devletten tutun ilaç firmalarına, mesleki odalardan tutun, tedarikçi ye kadar. Kesinlikle kapital düzen. Biz bu zincirin en altında eziliyoruz. muhatabımız olan vet. Hekimlere de agrasif davranıyoruz. Ama bu demek değil ki mesleğini maddi çıkarlara bağlamış hekim yok. Malesef her alanda olduğu gibi bu alanda da karşımıza çıkıyor. Burada kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız. Serbest piyasa araştırıp körü körüne gitmemek lazım.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner hekimlerin %90'ı haklı buluyorum, %10 kısımda bu işi maalesef sadece para için yapanlar.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar Malesef sistemde zincirleme bir yanlış olduğunu düşünüyorum.devletten tutun ilaç firmalarına, mesleki odalardan tutun, tedarikçi ye kadar. Kesinlikle kapital düzen. Biz bu zincirin en altında eziliyoruz. muhatabımız olan vet. Hekimlere de agrasif davranıyoruz. Ama bu demek değil ki mesleğini maddi çıkarlara bağlamış hekim yok. Malesef her alanda olduğu gibi bu alanda da karşımıza çıkıyor. Burada kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız. Serbest piyasa araştırıp körü körüne gitmemek lazım.
Hatta eğitim sistemi bile bunun bir yerinde sorumlu. Veterinerlik son derece merhamet, hayvan sevgisi ve sabır gerektiren bir meslek iken sen tutup bu duygularla uzaktan yakından alakası olmayanı sadece puanı tutuyor diye veteriner yaparsan sonra ortaya eleştirdiğimiz durumlar çıkıyor işte. Bir kişinin yaptığı da herkese mal ediliyor ne yazık ki.

sensei111

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben geçen sene ve evvelki sene dişileri veterinere kısırlaştırmak için gittiğimde sekreter bana, sokak kedisi ise 100 tl ev kedisi ise 250 tl demişti,bende bunun üzerine yaptığım araştırmada belediyelerin bedava yaptığını,ildeki veterinerlik fakültelerinin de bu kısırlaştırmayı yaptığını öğrendim,bunlarda birine karar verme aşamasındayken hayvan hakları üyesi bir bayan belediyelerde ve fakültelerde kesinlikle yaptırmamam gerektiğini,oralarda ameliyat olanların günlerce iyileşemediğini,en iyisi güvenilir bir hayvan dostu veterinere gidip bu durumu çözmek olduğunu söyledi,o zamanlar kısırlaştırma fiyatları erkek 250 tl dişi 350 tl idi.hayvan hakları derneğinin yanında işinin ehli hayvansever bir veteriner buldum,sokak hayvanı deyip 100 tl ye kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdim,hayvansever bayanın dediği gibi ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi bizim kediler ayaklandı :) mama yemeye su içmeye başladılar,yaradaki dikişlerde kendiliğinden kurudu,pansuman vs hiç bir işleme tabi tutmadık ;)

Geçen sene ramazan bayramı arifesi akşamı ilimizdeki veterinerlik fakültesi acil bölümüne götürdüğüm kedimin başına gelenleri başka bir zaman anlatırım :(

mevlutunal

Yeni Üye
Ben geçen sene ve evvelki sene dişileri veterinere kısırlaştırmak için gittiğimde sekreter bana, sokak kedisi ise 100 tl ev kedisi ise 250 tl demişti,bende bunun üzerine yaptığım araştırmada belediyelerin bedava yaptığını,ildeki veterinerlik fakültelerinin de bu kısırlaştırmayı yaptığını öğrendim,bunlarda birine karar verme aşamasındayken hayvan hakları üyesi bir bayan belediyelerde ve fakültelerde kesinlikle yaptırmamam gerektiğini,oralarda ameliyat olanların günlerce iyileşemediğini,en iyisi güvenilir bir hayvan dostu veterinere gidip bu durumu çözmek olduğunu söyledi,o zamanlar kısırlaştırma fiyatları erkek 250 tl dişi 350 tl idi.hayvan hakları derneğinin yanında işinin ehli hayvansever bir veteriner buldum,sokak hayvanı deyip 100 tl ye kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdim,hayvansever bayanın dediği gibi ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi bizim kediler ayaklandı :) mama yemeye su içmeye başladılar,yaradaki dikişlerde kendiliğinden kurudu,pansuman vs hiç bir işleme tabi tutmadık ;)

Geçen sene ramazan bayramı arifesi akşamı ilimizdeki veterinerlik fakültesi acil bölümüne götürdüğüm kedimin başına gelenleri başka bir zaman anlatırım :(
Sokak hayvanlarına destek için yaptığımız iyiliği sizin gibi insanların suistimal etmesini ve bunu burada çekinmeden yalan söylediğinizi görünce sokak hayvanı diyerek gelenleri bir daha düşünüp sorgulamak istiyoruz artık.

sensei111

Hayvansever
Kedi Dostu
TARİH 3 HAZİRAN 2019:

9 aylık kedim birkaç gün dışarıda kalmış eve bir deri bir kemik geldi,sesi çok cılız çıkıyordu,hemen mamasının yanına gidip yemeye başladı,ilerleyen günlerde devamlı bir yatma isteği,halsizlik,sık sık nefes alma gibi durumları vardı,veterinere götürdüm soğukalgınlığı olmuş dedi, 2 gündür antibiyotik iğnesi yapılıyor,iki gündür devamlı evin görünmeyen yerlerine gidip yatıyor,ayrıca mamada yemiyor,yine kilo vermeye başladı,iğneye götürmeden önce mama yiyordu,bilenler yardım lütfen....Diyerek başka bir forumda yardım istemiştim,kedimin son durumunuda aşağıda biraz uzun oldu ama açıkladım;

Dün yine kedim zor soluk alıp vermeye başladı,saat 23.00 civarında İlimdeki veterinerlik fakültesi acil bölümünü aradım acilin açık olduğunu kedimi getirebileceğim söylendi,bende film çekerler diye yavrumu götürdüm,oraya gittiğimde şikayetleri dinlediler ben filim çekmelerini istedim,onlarda 9 gün bayram tatili olduğunu,tatilde filim,tahlil vs nin yapılamayacağını söylediler,bende acil gelen bir hayvanın tedavi olması için 9 günlük tatilin bitmesinimi beklemesi lazım dedim,bana kedimin rahat nefes alması için bir serum bağlıyacaklarını söylediler,paslı traş makinesi ile biri geldi ama nasıl bir makine inanın 50 sene öncesinde dedelerimizin kullandığı traş makinesi,bununla kedimin bacağını kazırken diğeride dikkatli olmasını kesmemesini söylüyordu,daha sonra 3 kişi kedimi tuttular biride iğneyle damar yolu aramaya başladı,bu arada hayvancağız acıdan öyle bir bağırdıki dayanamadım iğne yapmayı bilen biri yokmu dedim,o şahıs iğneyi bırakıp başka birini çağırmaya gitti,yavrucak acıdan bacağından kanlar akarak kendini muayene masasıdan aşağı attı, bende bu arada oradakilere bu şahıs öğrencimi dedim oradakiler biz öğrenciyiz bu hoca dediler,bu arada bir bayan hoca geldi kedim tekrardan bacağından kanlar akarak yerden alındı, etrafındaki 5 kişiye kediyi çok sıkı tutmalarını söyledi,bu 5 kişi 9 aylık yavruya öyle bir çullandılarki kedimin kıpırdayacak hali kalmadı,aynı işkence yeniden başladı yavrucak acıdan öyle bir bağırdı öyle bağırdıki sonunda acıdan kaskatı kesildi minik kalbi daha fazla dayanamadı durdu,bilmiş bayan bir iğne vurdu kedimde ses yok adrenalin istedi vurdu yine ses yok,bana döndü ve günlük rutin koyun kesen kasap edasıyla öldü dedi,halbuki bu günün sabahında veterinerde serum bağlanmışdı,veteriner elektrikli makinesi ile traş etmiş,kimsenin yardımı olmadan serum iğnesini bağlamıştı yavrucakda en ufak bir acı belirtisi dahi yokdu,ben daha önce bu fakülte hakkında uyarılmıştım önceki kedimi veterinerde kısırlaştırmış diğerinide fakültede kısırlaştırmayı düşünüyordum gerçek hayvanseverin biri oradakilerin kasap olduğunu, hayvancağıza zarar verirler sen yine veterinerde kısırlaştır demişdi bu sözü kendimce abartılı bulmuştum halbuki bana daha az bile söylenmiş.

Şimdi birazcık vicdanı olan, toplumda prof. doç. vs diye unvan alıp dolaşan şahıslara sesleniyorum,hiçmi ALLAHcc korkunuz yok,hiçmi kuldan utanmazsınız,hiçmi vicdanınız merhametiniz yok,daha serum bağlamayı bilmeyen sözde hoca dedikleri şahısları nasıl okuldan MEZUN EDERSİNİZ???

3 haziran 2019 da başak bir forumda yazdığım alıntı...

sensei111

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokak hayvanlarına destek için yaptığımız iyiliği sizin gibi insanların suistimal etmesini ve bunu burada çekinmeden yalan söylediğinizi görünce sokak hayvanı diyerek gelenleri bir daha düşünüp sorgulamak istiyoruz artık.

Veterinerler yüksek fiyat istediğinde olumlu bakılıyor,düşük fiyat istediğindede diğer bazı veterinerler tarafından hemen eleştiriliyor,madem rekabetçi bir global düzendeyiz bir veterinerin yüksek fiyat yanında düşük fiyat isteme hakkı yokmu? Sonra benim yalan söylediğimi neye dayanarak söylüyorsun? Hatta ikinci kez kedime serum takması için götürdüğümde gönlü güzel insan para dahi almadı.

mevlutunal

Yeni Üye
Veterinerler yüksek fiyat istediğinde olumlu bakılıyor,düşük fiyat istediğindede diğer bazı veterinerler tarafından hemen eleştiriliyor,madem rekabetçi bir global düzendeyiz bir veterinerin yüksek fiyat yanında düşük fiyat isteme hakkı yokmu? Sonra benim yalan söylediğimi neye dayanarak söylüyorsun? Hatta ikinci kez kedime serum takması için götürdüğümde gönlü güzel insan para dahi almadı.
Veteriner Hekimler odasının belirlediği fiyat tarifesi var zaten bizler ona uyuyoruz , rekabetçi vs olacak bir meslek değil bu sağlık. Pazardan meyve sebze mi alıyorsunuz. Bu kafada olan veteriner klinikleri var , sizin gibi olan ama yaptıkları işleri de görüyoruz. Sonrasında o kliniklere Allah bin belasını versin diyerek bize gelip bizden birşey bekliyorlar ama . Sizin gibi olan onlarca insanla karşılaştım nasıl düşündüğünüzü çok iyi biliyorum. Mesleğime saygısı olmayan , hayvanları tedavi ettirmeye sadece para harcama gözü ile bakan ve sürekli para para çok para diyen kişilersiniz. Nereye gitseniz bir önceki Veteriner Hekimi kötülersiniz aynı şekilde yukarıda fakülte için yazdığınız gibi. Orası fakülte , aynı şekilde fakülte insan hastanelerine giderseniz yine damar yolu açacak olan vs öğrenci olacak. Sizler araştırma yapmayan , ufku çok dar ve bildiğini okuyan insanlardansınız bunu tüm tecrübelirime dayanarak söylüyorum.

Son düzenleme:

sensei111

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner Hekimler odasının belirlediği fiyat tarifesi var zaten bizler ona uyuyoruz , rekabetçi vs olacak bir meslek değil bu sağlık. Pazardan meyve sebze mi alıyorsunuz. Bu kafada olan veteriner klinikleri var , sizin gibi olan ama yaptıkları işleri de görüyoruz. Sonrasında o kliniklere Allah bin belasını versin diyerek bize gelip bizden birşey bekliyorlar ama . Sizin gibi olan onlarca insanla karşılaştım nasıl düşündüğünüzü çok iyi biliyorum. Mesleğime saygısı olmayan , hayvanları tedavi ettirmeye sadece para harcama gözü ile bakan ve sürekli para para çok para diyen kişilersiniz. Nereye gitseniz bir önceki Veteriner Hekimi kötülersiniz aynı şekilde yukarıda fakülte için yazdığınız gibi. Orası fakülte , aynı şekilde fakülte insan hastanelerine giderseniz yine damar yolu açacak olan vs öğrenci olacak. Sizler araştırma yapmayan , ufku çok dar ve bildiğini okuyan insanlardansınız bunu tüm tecrübelirime dayanarak söylüyorum.

Yukarıda sedatyağci34 nickli arkadaş veterinerler odasının belirlemiş olduğu ücrete veterinerlerin uymayıp her gittiği veterinerin kendine bir fiyat biçtiğinden bahsetmiş? zaten sizde söylemişsiniz her semtin ayrı fiyat uygulaması olduğunu? Bu kafada olan veterinerler var diyorsunuz asgari üctetin 2500 tl olduğu bir ülkede en iyi ve en ucuz işini yapan bir veteriner aramak suçmu?

Ben gittiğim veterinere kesinlikle kötü söz söyleyemem ALLAH ondan razı olsun,zaten yan odası sokaktan bulduğu veya birilerinin getirdiği sakat ve hasta hayvanlarla dolu,bu bakıma muhtaç hayvanlardan 1 lira dahi almıyor,anlıyacağınız hayrına bakıyor,yukarıda yazdığım veterinerlik fakültesi yazımı masal gibi okuduğunuz belli,benim gündüz gittiğim veteriner elektrikli traş makinesi ile tüyleri kesip hayvancağızı hiç bağırttırmadan serum iğnesini taktığını söylemişim,diğer tarafdan fakültenin acilinde ilk iğneyi takan sözde hocaymış,ikinci iğneyi takıp hayvancağızın ölümüne sebep olanda BAŞ !!!! hocaymış öğrenci değil,zaten ortama baktığımda bir yeri kazanamadık bari veteriner olalım havasında idi öğrenciler,içlerinden biri gözüme girdi kendisi doğu kökenli idi ve yapılanları pür dikkat izliyordu.

Ufkum dar değil ALLAH a şükür,hayattada bildiğimi okumam her yapacağım işde mutlaka araştırıp sorar,bilgi sahibi olmak isterim,bu arada tüm tecrübelerime dayanarak söylüyorum demişsiniz,siz ne zaman fakülteden mezun oldunuz,yaşınız kaç ki tüm tebrübelerime dayanarak söylüyorum diyorsunuz? Aslında sizde haklısınız karınca misali sizinde kendinize göre gittiğiniz bir yol,görmüş geçirmişliğiniz vardır.

mevlutunal

Yeni Üye
Yukarıda sedatyağci34 nickli arkadaş veterinerler odasının belirlemiş olduğu ücrete veterinerlerin uymayıp her gittiği veterinerin kendine bir fiyat biçtiğinden bahsetmiş? zaten sizde söylemişsiniz her semtin ayrı fiyat uygulaması olduğunu? Bu kafada olan veterinerler var diyorsunuz asgari üctetin 2500 tl olduğu bir ülkede en iyi ve en ucuz işini yapan bir veteriner aramak suçmu?

Ben gittiğim veterinere kesinlikle kötü söz söyleyemem ALLAH ondan razı olsun,zaten yan odası sokaktan bulduğu veya birilerinin getirdiği sakat ve hasta hayvanlarla dolu,bu bakıma muhtaç hayvanlardan 1 lira dahi almıyor,anlıyacağınız hayrına bakıyor,yukarıda yazdığım veterinerlik fakültesi yazımı masal gibi okuduğunuz belli,benim gündüz gittiğim veteriner elektrikli traş makinesi ile tüyleri kesip hayvancağızı hiç bağırttırmadan serum iğnesini taktığını söylemişim,diğer tarafdan fakültenin acilinde ilk iğneyi takan sözde hocaymış,ikinci iğneyi takıp hayvancağızın ölümüne sebep olanda BAŞ !!!! hocaymış öğrenci değil,zaten ortama baktığımda bir yeri kazanamadık bari veteriner olalım havasında idi öğrenciler,içlerinden biri gözüme girdi kendisi doğu kökenli idi ve yapılanları pür dikkat izliyordu.

Ufkum dar değil ALLAH a şükür,hayattada bildiğimi okumam her yapacağım işde mutlaka araştırıp sorar,bilgi sahibi olmak isterim,bu arada tüm tecrübelerime dayanarak söylüyorum demişsiniz,siz ne zaman fakülteden mezun oldunuz,yaşınız kaç ki tüm tebrübelerime dayanarak söylüyorum diyorsunuz? Aslında sizde haklısınız karınca misali sizinde kendinize göre gittiğiniz bir yol,görmüş geçirmişliğiniz vardır.
Bakın kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz ama yukarıda kendiniz söylediniz sokak kedisi diye kendi kedinizi götürüp sokak hayvanlarına yapılan yardımdan faydalanmıșsınız. Resmen yalan söylemişsiniz bunun üstüne de işini uygun iyi yapan ucuz veteriner hekim bulmaya çalışmak suç mu diyorsunuz ama bu yalan söylemenizi baskılamıyor. Ve evet tahmininizden çok daha fazla tecrübem var yeni mezun vs de değilim kendime ait kliniğim var hergün onlarca hasta ve onların sahipleri ile muahattap oluyorum. Sizin düşüncenizde olan insanlarla da sürekli karşılıyorum o yüzden düşünce yapınızı çok iyi anlıyorum. Ayrıca ücret kısmında da oda tarifesine uymayıp çok ucuza tedavi yapmaya çalışanlar var biliyorum. Hekimliğine güvenmeyip ama sırf ucuz diye gidilenler var. Bugün kendi şehrimdeki oda fiyat tarifesinde 120 tl muayene ücreti var, 140 Tl kan analizi 140 Tl röntgen. Bunu söyleyince çok pahalı diyenler var ama bu cihazların ne kadar pahalı olduğunu bilen yok. Bu kliniklerin nasıl kurulduğunu bilen yok. Sadece pahalı pahalı demekle olmuyor, insanlardaki gibi bir sigorta sistemi gelmedikten sonra bu böyle olmaya devam edecek bizler de memnun değiliz bu durumdan.