Veteriner Hekimlerle Röportaj Yapayım Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlar, bildiğiniz üzere Youtube kanalımız mevcut ve bu Youtube kanalında oldukça etkili olmak istiyoruz.

Bu arada Hayvanlar - Youtube kanalımıza abone de olabilirsiniz. Ben bu kanalımızda veteriner hekimlerle röportajlar yapmak istiyorum. Kayseri'de birçok veteriner hekimle görüşüp (eğer uygun zamanlarımız denk gelirse) kendilerine sormak istediğim sorular olacak. Video altında ise veteriner hekimin açık adresine kadar eklemek istiyorum, bir nevi teşekkür diyebilirim.

Sizce bu yöntem sitemizin gelişmesi açısından ne kadar etkili olur? Sizin görüş ve düşüncelerinize çok fazla önem veriyorum, daha fazla detaylı anlatmak isterseniz okumak isterim.

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Benim fikrim olumlu veterinerlerin çoğu bu işin ticaret boyutunu düşünüyor danışmaya bile ücret istiyorlar sizin aracılığiniz ile belkı bu sorun ortadan kalkar. Sokak hayvanlarini bile göturseniz ilgilenmiyorlar belediye veterinerlerine götürüyorsanız onlarda canları istediği kadar ilgileniyor bilgi veriyor . Bence hayvan sağlığı ve bakımı tamamen devlet tarafından karşılanmalı.Eger maddi gücü yoksa kişinin onemli olan o cana sahip çıkılması. Benim fikrim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Hulya hanım veteriner hekimlere sitemizden, projelerimizden bahsettiğim zaman vakit ayıracaklarına eminim. Çünkü 60 dakika video oluştursam 4 parça veya 6 parça (10-15 dk.) halinde youtube kanalımıza yükleyeceğim, her videoyu da insanların izlemesine sebep olacağız bu durumda veteriner hekimler de oldukça kârlı çıkacaklar :)

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Kendi reklamları olacak .Yapın bence bugun ınsg ekli vet ler var eklemişler beni bir soru sordum kliniğe yonlendirdiler aslında bilerek sordum tepkiyi görmek için yoksa nette tüm cvplar var zaten akıl varda fikir yok bizim bu yurdum insaninda

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İşini hakkıyla yapan veteriner hekimler de çok fazla haklarını yememek gerekiyor :) ve ben işini temiz yapan veteriner hekimlerle röportaj yapacağım. Tripod, mikrofon ve soru anket olayını ayarlamam gerekiyor :)

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Tabiki vardır geneline soyledım ama hayvanlari gercekten seven yapsın bu işi iki iyilik olsun canlara

destanhbf

Hayvansever
Benim fikrim olumlu veterinerlerin çoğu bu işin ticaret boyutunu düşünüyor danışmaya bile ücret istiyorlar sizin aracılığiniz ile belkı bu sorun ortadan kalkar. Sokak hayvanlarini bile göturseniz ilgilenmiyorlar belediye veterinerlerine götürüyorsanız onlarda canları istediği kadar ilgileniyor bilgi veriyor . Bence hayvan sağlığı ve bakımı tamamen devlet tarafından karşılanmalı.Eger maddi gücü yoksa kişinin onemli olan o cana sahip çıkılması. Benim fikrim.
gerçekden hislerime tercüman olmuş sözleriniz. söylenecek söz çok ama bu kadarı kafi bence.

destanhbf

Hayvansever
tevfik hocam güzel düşünce. fakat bir sorun var. veterinerin çekimden haberi olmaması düşüncesindeyim. mesela uzaktan kamera açık olur. siz üstünüzde mikrofon ile gidersiniz. benim asıl istediğim gerçek verecekleri cevaplar. samimi olanlar yani. video çekileceğini bilen veteriner yapmacık yapış yapış olur. çok veteriner gördüm işini ehliyle yapan şimdiye kadar. 1 yada 2 tane tanıdım. onun dışındakilerin tamamı para derdinde. cevaplarını ve konuşmalarını samimi gördüğünüz kişilerinde videolarını yayınlarsınız o kişiye ödül mahiyetinde. hem reklamı yapılmış olur hemde gerçek cevaplara herkez ulaşmış olur.

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
tevfik hocam güzel düşünce. fakat bir sorun var. veterinerin çekimden haberi olmaması düşüncesindeyim. mesela uzaktan kamera açık olur. siz üstünüzde mikrofon ile gidersiniz. benim asıl istediğim gerçek verecekleri cevaplar. samimi olanlar yani. video çekileceğini bilen veteriner yapmacık yapış yapış olur. çok veteriner gördüm işini ehliyle yapan şimdiye kadar. 1 yada 2 tane tanıdım. onun dışındakilerin tamamı para derdinde. cevaplarını ve konuşmalarını samimi gördüğünüz kişilerinde videolarını yayınlarsınız o kişiye ödül mahiyetinde. hem reklamı yapılmış olur hemde gerçek cevaplara herkez ulaşmış olur.
Habersiz olmaz ama vet dava bile açabilir

destanhbf

Hayvansever
şimdi sosyal deney gibi düşünün. sokaklarda sosyal deney çekenler olumlu tepki verenlere en sonunda soyluyor ya sosyal deney çekıyoruz diye. o tarz olacak sohbet soru cevap olacak ama en sonunda sosyal deney çekildiği söylenecek. en dürüst en samimi veteriner için şeklinde belirtilirse sorun olmaz.

Kedim

Hayvansever
Kedi Dostu
Süper düşünülmüş, hatta ayrı bir konu açıp forum üyelerinin soruları toplanıp bir veterinere sorulabilir diye düşünüyorum.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
açıkçası gizliden yapılan şey veteriner hekimi rahatsız edebilir, @Hulya hanımın dediği gibi dava edilebilir @Tevfik bey, randevu alınıp gerekli bilgiler alınabilir veteriner hekimlerden sanırım bu video da tamamen bilgi amaçlı olur diye düşünüyorum?

destanhbf

Hayvansever
saygı duyarım. lakin ben sohbet şeklinde görüşülmesi alınan bilgilerin burada aktarılmasından yanayım. veterinerler para için hayvan bakıyor. ben işini çok sevdiği için yapan bir veteriner görmedim. o nedenle samimi olduklarını düşünmüyorum.

Ali

Hayvansever
Kopek Dostu
Süper düşünülmüş, hatta ayrı bir konu açıp forum üyelerinin soruları toplanıp bir veterinere sorulabilir diye düşünüyorum.

Tam bunu yazmak için girmiştim ki mesajı görünce alıntılamak istedim.
Bence de kesinlikle soru toplanarak ve izleyeni sıkmayacak derecede uzunlukta yapılabilir.

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
Tam bunu yazmak için girmiştim ki mesajı görünce alıntılamak istedim.
Bence de kesinlikle soru toplanarak ve izleyeni sıkmayacak derecede uzunlukta yapılabilir.

Aynı şeyi yazmak için girmiştim ki, düşünülmüş ve paylaşılmış. Aman aman merak ettiğim genel sorularım yok fakat, olacak ise böyle olmalı.
Tabii ki ticaret için yapıyorlar, severek başlayanlar bile büyük ihtimalle bir süre sonra sevgilerini kaybetmiştir. Bunun sebebi de sorulabilir mesela.