Uzun yol mu yoksa evde bırakmak mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kararsız kaldım.
Haftaya 4 günlüğüne evde olamayacağım (3 gece 4 gün) 3 aylık kedim var,

2 seçeneğım var, yorumlarınızı rica ederim.

- Kediyi de alıp 1.5 saat metro 1 saat şahsi araç ile 2.5 saatlik yol ile birlikte yanımda götürebilirim. Gittiğimiz yerde alerjik durum nedeniyle orta boyutlu bir odada kalacak, biz gün içinde nadir oynarız ilgileniriz., Arada tasma alıp bahcede dolandırabiliriz. Yol uzun,ev yabancı ve bir odada tıkılı kalacak, nasıl olur bilemedim.

- Diğer secenek ise evde bırakmak, su an için gelip kontrol edecek kimseyi bulamadık. Evdeki 2 büyük odaya 4 farklı yere mama ve su yerleştirebiliriz. Ancak 4 günde mama ve su kirlenir mi ya da biz yokuz depresyona girer mi diye düşünüyorum.

Sizce ne yapmam gerekiyor?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gün içerisinde kedinizi kontrol edebilecek bir yakınınız varsa mutlaka evde bırakın derim. Yoksa kediniz yalnız kalması biraz zor olabilir. Daha önce yalnız bıraktınız mı?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
normalde kontrol için birilerini bulabilirdim ancak bu dönem kimseyi ayarlayamadım.

en fazla 1 gün yalnız kaldı evde, 3 aylık zaten 5 haftadır falan bizimle. öncesinde de yalnız kalmamış.

Açıkçası karar veremedim kalsın mı bizle mi gelsin diye, 4 günü 3 e düşürebilirim ama 3 de cok gibi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer yalnız kalabileceğini düşünmüyorsanız yanına alın, sizsiz de idare edebiliyorsa 3 günden bir sorun olacağını sanmıyorum. Tabii mama, su ve girip çıkacağı odalar konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bulunduğunuz ilde veya veterinerinizin kedi oteli varsa oraya bırakın. 3 aylık yavru tek kalamaz bence.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kedi oteline bırakmam, cünkü yabancı gördüğü anda tısslamaya baslıyor ve psikolojisi daha beter oluyor. zaten güvenemem.

sanırım ya beraber götüreceğim ya da planı pazartesi sabah cıkıs carsamba sabah geliş olarak revize edeceğim.

acıkcası kalamama gibi bir durumu olmaz yavru desek de tüm ihtiyaclarını normal kediler gibi karşılıyor, ekstra bakıma ihtiyac duymuyor. sadece evde yalnız canı sıkılır mı ya da 2.5 saat kafeste bunalır mı kısımlarını düşünüyorum

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, ben kendi veterinerime bırakıyorum. Onların özel 5 kişilik oteli var. Veterinerimizin kız kardeşi bakıyor. Çok da seviyor Kassandra'yi, tabi Kassandra da onu. Başta taninsorun oluyor ama alışıyor hayvan.
Kum problemi yoksa, evin belli yerlerine su ve bolca mama koyabilirsiniz. Ama küçük oldugu icin bir yere girip kendini sıkıştırabilir o yüzden söylemiştim ben.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Anladım, peki götürmek istesek yolda sakin kalmasi için ne yapmak lazim? Kedi otu vs

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Genelde uyutma yöntemi seçiliyor strese girmesin diye ama uyandığında cevresinde tanıdık kimse olmayacak sizden başka gene strese girebilir. Komşunuz ya da arkadaşınız yok mu bakması için ona anahtar verseniz?

fatihkaptan

Hayvansever
Kedi Dostu
Evcil hayvanlar için couchsurfing tarzı bir yerli girişim var bakmak istersen -> Petsurfer
Referanslı sistem olduğu için güvenilirlik kısmında biraz daha rahat oluyorsun. Ayrıca Axa Sigorta ile anlaşma yaptıklarını da duymuştum. Çevremde kullanıp memnun olanlar var.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Acıkcası dün 14 saat yalnız kaldıgında kapıdan girer girmez agladıgı ve gözleri yaş içinde oldugu için bırakmama kararı aldım.
biraz fazla bağımlı babasına sanırım :) kime bıraksam bizi özler diye düşünüyorum.

2 cubuk ödül maması aldım yolda acıkır diye, taşıma kabının içine pufuduk koydum. wc işi olmaması acısından yola cıkmadan 3-4 saat öncesinden yemeği, 1 saat oncesınden suyu vermeyi kesecegim.

intenertte ilac veriyor veterinerler vs dediler ama güvenmediğimden o şıkkı eledim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, tuvalet için pedler var ondan al koy kabına. Yolda durup kafesten çıkarıp biraz sev sonra devam et yola. Bizim kız maalesef yolculuktan nefret ediyor. Ondan goturemiyorum bir yere.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuyu kapatmak amaclı durumu özetlemek isterim :)

Kedi ile gittim. taşıma kutusunun altına havlu serdim, yanına da oyuncagını koydum.

Gittiğim yerde yabancı oldugu için tıssmalar vs. oldu ancak bol bol ilgilenme fırsatı buldugumuz için sıkılmadı.

Yolculuk kısmında ise;

Giderken 20 Dk otobüs, 75 Dk metro, 1 saat araba yolculugu yaptık. Metroda hiç ses cıkarmasa ve uyusa da da otobüsü inletti hanımfendi. Araba da kutusundan cıkardıgımız için sıkıntı olmadı, kutusunda yine bagırdı ama.

Dönüşte arabada o kadar cok kendini yırttı ki mecbur eve kadar bıraktılar bizi. :)