Uluslararası Dünya Kedi Günü Kutlu Olsun

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlarım, 8 Ağustos geldi ve çattı. Bugün Uluslararası Dünya Kedi Günü olarak geçmektedir.

Bizlere göre her gün Dünya kediler günüdür, sadece bir gün hatırlanıp o gün çok daha fazla değer verilmemeli, elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza inanarak bu canların her zaman yanında olmalıyız. Bildiğiniz üzere Dünya üzerinde hayvanlara çok fazla şiddet uyguluyorlar, bunu üzülerek söylemem gerekiyor ama ülkemizde de çok fazla hayvan şiddet ve tecavüze uğrayıp öldürülüyor...

Bugünün anlam ve önemine özel güzel bir yazı yazmak istedim. Madem ki çok daha fazla değer veriyoruz normalinden, o zaman bugün elimizin uzanabildiği tüm kedilere, köpeklere ve kuşlara çok daha fazla değer verip karınlarını doyuralım. Umut ediyorum ki bugünden sonra da bu durum alışkanlık yapar ve hiçbir zaman aç bırakmayız.

Bu durumu her gün yapan hayvansever dostlarıma söylemiyorum bunu, lütfen o kişiler üzerlerine alınmasınlar. Çok fazla hayvanseverin dert yandığı ve benim de desteklediğim konulardan bir tanesi mama fiyatları. Elbette hiçbir hayvan aç kalmasın, elbette hepsi mutlu olsun, bizim tek istek ve gayemiz bu yönde fakat mama fiyatları normal durumda olan bir aileyi bile çok fazla kasıyor desem yeridir.

Bu yazımı sonuna kadar okuyan hayvansever dostum umarım paylaşır ve birçok hayvanseverin görmesine vesile olur. Uluslararası Dünya Kedi Günü Kutlu Olsun hepimiz için 🐈🐾:love:

uluslararasi-dunya-kedi-gunu.png

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin de dediğiniz gibi kediler gününde sadece bir gün değil her gün değer verilmesi gerekiyor. Dünya üzerinde tüm insanoğlu bunu çok yapıyor maalesef 14 şubat oluyor sevgilisine o gün hiç değer vermediği kadar çok değer veriyor, 8 mart dünya kadınlar günü oluyor annesine, sevgilisine veya ablasına çok değer veriyor, aynı şekilde doğum günleri, evlilik yıl dönümleri vsvs...

Bahsetmek istediğim şey de aslında sizinle aynı fikirdeyim Tevfik bey insanlar sadece o güne özel davranıyorlar, diğer zamanlar ise standartında altında davranıyorlar...