Ücretli ya da Ücretsiz Sahiplendirme Hakkında

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Ücretsiz cins kedi konusunu gördükten sonra bunu yazma gereği hissettim. Bir anda konu için ne çok üye gelmiş şimdi nerdeler? Öncelikle yanlış anlaşılmadan şunu belirtmek istiyorum. Ben karşı değilim ücretli kedi köpek ya da başka bir hayvan sahiplenmeye. Evet onlar can evet onlar mal değil fakat bizim insanımız para ödemeden hiç bir şeyin kıymetini bilmiyor. Arada bir iki kişi vardır elbet gönülden bakmak isteyen ve kimseyede git sokaktakini sahiplen deme hakkımız yok çünkü insan ömürlük arkadaşını seçerken belirli kriterlerinin olması çok çok normal fakat benimde kedimin bebekleri oldu ben ücretsiz sahiplendireceksem ailemden akrabalarımdan arkadaşlarımın içinden seçerim ailesini doğru veya yanlış ama tanımadığım birine bebeklerimi emanet edemem. Ortalıkta öyle sahtekar öyle kötü insanlar var ki sözleşmenin falan hiç bir hükmü yok. Ben canımın canını veremem tanımadığım bir insana. Nerden bilebiliriz niyetlerini, nasıl insanlar olduklarını. Yapmayın gerçekten yapmayın böyle kolay bir yoruma canlarınızı vermeyin iki gün sonra ücretsiz verdiğiniz canlarınızın ücretli sahiplendirme sayfalarında satılık ilanlarını görürsünüz hemde sizin gibi kendinizi tanıtın başlığı gibi bile değil, parayı kim verirse ona gider. Artık ne şartlarda bakılırlar elli kere doğurturlar kendilerine maddi kazanç kapısı mı yaparlar bilemeyiz. Vermeyin ya bebeklerinizi böyle kolay üç beş satıra tanımadığınız insanlara. İlla karşıysanız bu kadar eşinize dostunuza nasıl bakacağından emin olduğunuz kişilere verin. Can bunlar yaz tatilinde karne hediyesi alınan canlar varya sonbaharda Çeşme otobana bakın yol kenarlarında terkediliyor. İnsanlar parayla aldığını bile böyle terkediyor. Kötü ellerde sizinkilere ne olmasın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bildiğiniz üzere sitemiz hayvan satışlarına karşı, siz de çok güzel bir şekilde özetlemişsiniz aslında.

Bir can’ı dost edinmek istiyorsa ona ücret ödemeyeceğini bilir o kişi, onun bir eşya olmadığının farkına varır. Sırf o küçük egolarını tatmin etmek adına para ödeyip aldıkları canlar şu an çoğu barınakta, bir de barınağa koydukları vakit tesellileri; orada daha iyi bakarlar... şimdi bir şey diyeceğim ama kendi koyduğum kuralları ezmek istemiyorum.

Benim için her hayvanın yeri bambaşkadır ama Tekir kedinin yeri çok ayrıdır desem yeridir, tekir kedileri başka bir seviyorum. İnsanlar psikopat olarak görüyorlar (evcil dost edinenler) ben ise asil bir kedi gözüyle bakıyorum. Elbette her kedi asil ama tekirler bir başka benim için :)

Şu an mobilden yazıyorum o hanımefendiyi uzaklaştırdım şimdi ismini hatırlamıyorum fakat bir konu açtı, paylaştık sosyal medya gruplarında yığınla talep oldu. Ben istiyorum ki her hayvana bu şekilde talep gelsin... ama siz konunuzda çok güzel özetlemişsiniz, emeğinize sağlık teşekkür ederim🙏🏻👏

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir yakınımız yavru köpek sahiplenmek istiyor, tercihen küçük ırk diyor. Yardımcı olabilecek var mı?