Tuy kecelesmesi ve gaz anestezi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba...20 yaşına giren erkek kedim var...masallah bu güne kadar hiçbir rahatsızlığı olmadı.. .sadece yaşından dolayı hareketleri yavaşladı.. .bizim sorunumuz tüylerinin kecelesmesi...ciddi derecede maalesef önünü alamadık.. .veteriner anestezi olmadan traşı yapamadı.. .izmirde ronasans veterinere götürmeyi düşünüyorum.. .kan tahlillerini ve tetkikleri yapıp bir sorun gormezlerse gaz anesteziyle tıraş edebileceklerini söylediler.. .pazartesi günü götüreceğim ama içimde müthiş bir korku var...eger tüyler yaşam kalitesini bozmayacak düzeyde olsaydı yaptirmayacaktim...yasli kedi lerde gaz anestezi hakkında düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum...simdiden teşekkür ederim...

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
öncelikle maşallah diyeyim kedinize, inşallah daha da güzel yaşamları olur. sanırım bu durumlar yaşından kaynaklı oluyor? izmirin neresinde yaşıyorsunuz? veteriner hekim önermeye çalışayım.

• Beğen
Tepkiler: Elf

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Buca da oturuyorum...alsancakta ronesans veteriner in çok güzel yorumlarını okudum...oraya götürmeyi düşünüyorum.. .sadece anestezi konusu beni korkutuyor...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yalnızca sertleşmiş kısımları makas ile kesseler daha iyi olmaz mı? Genel anlamda bir sertleşme mi söz konusu?

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba bende bucada ikamet ediyorum. Monşer Kezban hanımı tavsiye ederim. Yücelen hayvan hastanesi de bayağı kapsamlı bu konuda. En son kısırlaştırma operasyonu olduk memnun kaldık.

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba bende bucada ikamet ediyorum. Monşer Kezban hanımı tavsiye ederim. Yücelen hayvan hastanesi de bayağı kapsamlı bu konuda. En son kısırlaştırma operasyonu olduk memnun kaldık.
Ilginize çok teşekkür ederim...bugun ronesans veterinere götürdüm akciger filmi ve kan tahlilleri yapıldıktan sonra gaz anesteziyle uyuyup tıraş edebildiler...karacigerinde kitle tespit edildi iğne biyopsi ile parça alıp incelemeye gönderdiler.. .umarım kötü huylu değildir.. .

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
E
Yalnızca sertleşmiş kısımları makas ile kesseler daha iyi olmaz mı? Genel anlamda bir sertleşme mi söz konusu?
Evet çok geniş alandaydi mutlaka tam kesim gerekliydi...sukur ki atlattık.. .şimdi biyopsi sonucunu bekliyoruz...

Ekli dosyalar

• IMG-20190929-WA0000.jpg
    IMG-20190929-WA0000.jpg
    78.9 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG-20190930-WA0002.jpeg
    IMG-20190930-WA0002.jpeg
    92.8 KB · Görüntüleme: 251
  • IMG-20190930-WA0002.jpeg
    IMG-20190930-WA0002.jpeg
    92.8 KB · Görüntüleme: 122

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Elf, inşallah iyi sonuçlar alirsiniz. 🤲🏻

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmiş olsun rönesans biraz kazıkçı geliyor bana ama miniklerimiz iyi olsun o an insanın gözü görmüyor. Yılların rönesansı bu arada tecrübelerine saygı duyuyorum ama işte azcık pahalılar.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun.

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim...evet normale göre biraz pahalı ama inanılmaz iyi ilgileniyorlar benim kedim 20 yaşında olmasına rağmen hemen gaz anestezi yapmak yerine bütün tahlilleri yapıldı...uyutulup tüyleri kesildi dis bakımı ve banyosu yapıldı.. .tedavi ve mama şekli belirlendi...bu kadar ilgili olmaları ödeyeceğiniz ücreti düşündürüyor.. .iyi olmaları çok önemli.. .bundan sonra başka veterinere gidemeyecek kadar çok özverili buldum ronesans veterineri...

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu arada biyopsi sonucumuz şükürler olsun ki temiz çıktı.. .sadece enfeksiyon görüldü onun içinde antibiyotik kullandık.. .bir de artık diyet mama tüketiyoruz.. .

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Elf, sevindim adınıza. Çok şükür tahlilerin iyi çıkması da çok güzel bir haber.