Tüy dökümü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir süre önce Çaklıt'ın sırasıyla kafasında ve kulak arkasında dökülmeler meydana geldi. Veteriner hekimimiz birşey söyleyemeyeceğini ve kazıntı alınması için başka bir hekime yönlendirebileceğini söyledi. Sosyal medyada fikrini aldığım bir veteriner batikon sürmemi önerdi. Kafasındaki ufak yuvarlak şeklinde olan açıklıkta tüyler kendiliğinden çıktı düzeldi. Fakat kulak arkasında yeni yeni tüyler çıkıyor bikaç kez batikonda uyguladım. 29haziranda çektiğim kulağının fotosunu paylaşacağım sizinle şuan böyle değil biraz tüyler çıkmaya başladı fakat yinede sebebinin ne olabileceğini merak ediyorum. Bir hastalığın belirtisi olabilir mi yoksa yavruluktan yetişkinliğe geçtiği için tüylerinde yenilenme ya da mevsimsel değişiklik yüzünden olabilir mi bu durum?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190909-151357_Gallery.jpg
    Screenshot_20190909-151357_Gallery.jpg
    193 KB · Görüntüleme: 172
  • Screenshot_20190909-151418_Gallery.jpg
    Screenshot_20190909-151418_Gallery.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 187

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çiğdem hanım bu konuda size yeterli bilgiyi verecek kişi olan @socrabbit moderatörümüz mutlaka çözüm önerisinde bulunacaktır. Çok geçmiş olsun, bu arada söylemeden geçemeyeceğim, annemin kedisine aşırı benziyor.

Bakın aşağıdaki konu küçüklük fotoğrafı ama yeni görsellerini eklerim :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet gerçekten çok benziyor sadece Çaklıt bıyıklı 😂 umarım moderatörünüz için yeterli bilgiyi vermişimdir çünkü bu şekilde birebir görmeden fikir yürütmek gerçekten zor biliyorum. Şuan dediğim gibi tüyleri düzene girdi yinede insanın içinde kuruntu kalıyor işte

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaklaşık 7-8 yıl önce bir makale okumuştum makale içerisinde ise; hayvanlar da insanlar gibi strese girerler ve tüy dökümünün, iç ve dış hastalıklarının birçok sebebi de stresten kaynaklı yazıyordu. Tabii bu konuda @socrabbit ne der bakacağız 😇

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Döküntünün olduğu yerde kızarıklık veya döküntü oluyor muydu? Şu anki fotoğrafını çekip atmanız daha iyi olur

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Mantar olabilir mi diye araştırmıştım ama onda yaralar oluyormuş. @socrabbit Çaklıt ta herhangi bir kızarıklık, deri döküntüsü meydana gelmedi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mantar olabilir mi diye araştırmıştım ama onda yaralar oluyormuş. @socrabbit Çaklıt ta herhangi bir kızarıklık, deri döküntüsü meydana gelmedi
Aniden tüy döküldüyse tüyünü bir yere takılıp kopartmış olabilir. Parazit de tüy dökümü ve açıklık yapabilir ancak bu zamana kadar anlardınız bu yüzden ihtimal dahilinde bulundurmuyorum.

Rosesayse

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben normalde kedilerin fazla tuy dokumunu engellemek icin hap yutturuldugunu duydum boyle birsey var mi ya bide tuylerin cocuklara bizlere sanmiyorum ama merak ettim bir zarari olurmu

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben normalde kedilerin fazla tuy dokumunu engellemek icin hap yutturuldugunu duydum boyle birsey var mi ya bide tuylerin cocuklara bizlere sanmiyorum ama merak ettim bir zarari olurmu
Evet benim bildiğim vetoskin diye bir hap var kullanmadım ama kullanmayı düşünüyorum çok beğeniliyor. Birde biraz daha az bütçeli biopetactive var duyduğum. Ek olarak malt vitamin kullanmıştım zoovital ama gimcat daha iyiymiş herhalde

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Genel tüy dökümünü engellemek için eldiven gibi ürünler kullanarakta azaltılabiliyor tüy dökümü @Rosesayse ama ne yazıkki kedili her ev tüylenmeye mahkum bence o pantolonlara tüy her zaman yapışcak o kollarda cırmık izi olcak 😂