Ton Baligi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaslar Merhaba

Kedimi kuru mama ile besliyorum haftada 1 defa yas mama veriyorum. Ancak yas mamanin disinda kedim bildiginiz ton baligini cok seviyor. Duz bir sekilde arada bir de olsa vermemde bir mahsur var midir.

Ayni sekilde her ne kadar vermek istemesemde kfc nugget parcalarinada bayiliyor. Tabi doyumluk degil arada ben yerken minik parcalar veriyorum. Bunlarin sonuclari kotu olacaksa bu aliskanliklari kesecegim.

Sevgiler

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ton balığı verebilirsiniz çok da severler ama çok abartmadan verin. Tavukların üstünde harç olduğu icin pek önermem vermenizi ama göz hakkı olarak minicik ufacık, üstünde hiçbir harç olmayan şekilde verebilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ton baligindaki yağ oranı ve kediler için gerekli tuz oranı olarak bakarsak ayda bir den fazla vermemek daha iyi.

Nugget konusu sinem 'in dediği gibi uygun değil, kemiksiz normal et vermek en doğrusu.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, ben light ton balığı kullanıyorum. Onun da yağını döküyorum, tuzu da az olduğu için sıkıntı çıkmıyor ama dediğin gibi ayda 1 vermek lazım en fazla.

Adenerdinc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ton balığını bende iyice sıkıp yağını akıtıyorum ayda 1 yada 2 defa veriyorum. Kfc ye gelince nuggetın harç kısmını tamamı ile temizliyorum aslında bir nevi pişmiş tavuk veriyorum. Yazık ya ben yerken öyle bakıyor ki menüyü ona veresim geliyor.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Adenerdinc, haha anlıyorum sizi. Dilenci gibi kendilerini fena acindiriyorlar maalesef. Ama dediğim gibi mümkün mertebe vermeyin. Bizimki de hindi füme hastası. Allah'tan vet zararı olmaz bir parça verin dedi. 😂