Temizlik Konusunda En İyi Köpek Hangisi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Benim Kardeşim eve bi köpek almamı istiyo annem de pek istemiyor. yani hayvanları seviyor ama işte temizlik konusu köpek fazla tüy döker her yere dışkısını yapar. Felan diyor. Onun için zorla ikna ettik kardeşim ağladı falan dedi en az temizlik konusunda alışık olan en iyi köpek cinsi arıyorum ama ne alıyım bilmiyorum ben büyük alışık bi köpek istiyorum. Kardeşim yavru tatlı bi köpek istiyor sizce büyük köpek mı yavru mu ve hangi cins köpek almalıyım temizlik konusunda da. Köpek alırsam papağanım ve muhabbet kuşlarım ile anlaşır mı? Benim muhabbetim 1 tanesi çok hırçınlaştı dün papağanı çıkarttım onu da çıkarttım muhabbet papağana vuruyor papağanda korkuyor bir şey yapmıyor. Hırçınlığının gitmesi için ne yapabilirim...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeğinizle ilgili sorunuzu uygun başlığa taşıdım. Kuşunuzla ilgili sorunuz için ayrı bir başlık açmanızı rica edeceğim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Temizliğinin sorun olmasını istemiyorsanız 1 yaşından büyük bir köpek almanızı tavsiye ederim. Yavru köpekler tuvalet eğitimini oturtana kadar her yere tuvaletini yapabiliyor. Cins önerisinde bulunmak pek doğru değil, önemli olan karakteristik özellikleri. Sokaktan sahiplendiğiniz herhangi bir köpek çok sakin olabilirken, satın aldığınız bir köpek agresif olabilir. Tüy dökümü ise beslenmesine dikkat edip, tüy bakımına özen gösterildiğinde en aza indirgenebilir.

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Temizliğinin sorun olmasını istemiyorsanız 1 yaşından büyük bir köpek almanızı tavsiye ederim. Yavru köpekler tuvalet eğitimini oturtana kadar her yere tuvaletini yapabiliyor. Cins önerisinde bulunmak pek doğru değil, önemli olan karakteristik özellikleri. Sokaktan sahiplendiğiniz herhangi bir köpek çok sakin olabilirken, satın aldığınız bir köpek agresif olabilir. Tüy dökümü ise beslenmesine dikkat edip, tüy bakımına özen gösterildiğinde en aza indirgenebilir.
O zaman hocam köpeği 1 yaşından büyük alıyım.ilginiz için teşekkürler...

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Köpeğinizle ilgili sorunuzu uygun başlığa taşıdım. Kuşunuzla ilgili sorunuz için ayrı bir başlık açmanızı rica edeceğim.
Tamam hocam orda zaten yani papağan ve kedi ile anlaşırlar mı? Onun için söylemiştim zaten ne dersiniz?

BATUR

Hayvansever
Kus Dostu
Hocam 10 aylık pomeranian boo cinsli köpek almayı düşünüyorum 10 aylık alsam olur mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tamam hocam orda zaten yani papağan ve kedi ile anlaşırlar mı? Onun için söylemiştim zaten ne dersiniz?
Kedi kuşla yavruyken tanıştırılırsa anlaşabiliyorlar. Yetişkin kedilerin anlaşma ihtimaliyse tamamen karakterine bağlı, daha önce kuşa benzer oyuncaklarla oynatılmış veya kuş avlamış bir kedi kuşunuza rahat vermeyebilir.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
kardeşiniz istiyor diye köpek almayınız. satın almayıp sahipleniniz. köpek sorumluluk demektir. zaman, emek gerekir. çocuklar istiyor diye köpek alınmamalı. aldıysanız sorumluluğu siz üstlenmelisiniz kardeşiniz kaç yaşında bilmiyorum ama bir çocuk bir köpeğin sorumluluğunu alamaz. siz gezdirmelisiniz her şeyiyle siz ilgilenmelisiniz.tabi siz de çocuk değilseniz. bir de evde herkes istemiyorsa bu iş sorun çıkaracaktır.

Kesten

Hayvansever
Kopek Dostu
Tuvalet eğitimi konusunda şunu diyebilirim. Köpekler içgüdüsel olarak tuvaletini yaşadığı yere mecbur kalmadıkça yapmaz. Günde üç kez(sabah 6 gibi, ikindi vakti ve yatmadan hemen önce) tuvalete dışarı çıkmalı. Yavru köpek almayı önermiyorum. Sokaktan yada barınaktan genç bir köpek sahiplenebilirsiniz. Eve tuvalet yaptırmak( kum, yapay çim, ped vb.) Köpek arkadaşı strese sokacaktır. Dilerseniz tuvalet alışkanlığı konusunda şöyle bir video bırakayım. Faydalı olacağına inanıyorum.