Tekir Kedilerin Dışlandığı Bir Dünyadayız!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlar, sadece tekir kediler için yazmıyorum bu yazımı tüm ırk hayvanlar için dile getireceğim.

Sosyal medya üzerinden veya herhangi bir platform üzerinden bir kedi/köpek sahiplendireceğiniz vakit eğer bu canlar sokak hayvanı ise sahiplendirmeniz oldukça güç! Geçtiğimiz haftalarda ırk bir terrier cinsi köpek sahiplendirme ilanı açtım ve yüzlerce mesaj ile karşılaştım. Sokak hayvanı çok fazla dışarıda, değil sahiplenmek gördükleri vakit yönlerini değiştiren insanlar terrier ırkını gördüğü vakit yelkenleri suya indiriyorlar.

Gün içerisinde de çok sevimli tekir bir kedi sahiplendirmeye çalışıyoruz @cerenity ile. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum fakat çok fazla rağbet olmuyor, neden? Çünkü ırk bir kedi değil, tekir ırkında olan sevimli bir kedi... Ben söz bulamıyorum artık bu tarz şeylere, gidip ırk diye seveceğim diye o canlara binlerce lira para verdikten sonra barınağa terk ederler, ama tekiri beğenmezler!

Kusura bakmayın değerli hayvansever dostlarım biraz sinirliyim bu konuda tepkimi dile getirmek istedim sizlere, sahiplendirmek istediğimiz kedi ise aşağıda; İzmir Karşıyaka'da yer alıyor. Sahiplenmek isteyen kişi olur ise Ceren ile iletişime geçebilirler.

329

330

emirrasit

Hayvansever
Kedi Dostu
biz dıslamadık sahiplendik lakin haylaz tırmıklıyor 2 gündür sevdirmiyor kendini :D

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirrasit, keyfi istediği zaman sevdirir kediler :D aslında katılıyorum @Tevfik bey'e sonuna kadar. insanlar cins ve ırk bir kedi olduğu zaman direk olarak atlıyorlar maalesef ama tekir veya sarman bir kedi olduğu zaman hiç dönüp bakmıyorlar

Erdem

Hayvansever
Kus Dostu
Sadece kedi konusunda değil, insanlar, neredeyse her zaman az bulunana sahip olmak istiyor.

Hayvana sahip olmak düşüncesi bana çok kötü geliyor gerçi. Minnoş bizim ev arkadaşımız. İskoç veya ingiliz bir kediyle anlaşamazdık, kediyi boşverin; bizim tabiatımıza aykırı.
Bize, bizim gibisi gerekli olduğu için, Tekir cinsi bir kediye ev sahipliği yapıyoruz. Ama insanımız; yüksek model cep telefonu kullandığında, kendisini zengin hissettiği için, asil ırk kedi ile birlikte yaşadığında da, kendisinin asil olduğu hissine kapılacaktır.

İstisnalar tabii ki vardır. Burada cins kedi sahipleri varsa, yanlış anlamalarını da istemem.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Cins kedilere insanların pozitif yaklaşımları var @Erdem bey ve dediğinize sonuna kadar katılıyorum. Cins kedi besleyenlere de saygı duyuyorum en azından besleyip sahip çıkanlar oluyor bazıları satın alıyor ve sokağa atıyorlar! İşte buna tahammül edemiyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef ve hala çiftleştirmeyi düşünen insanlarla dolu ortalık çok yazık... Kim bakar kim besler umurlarında değil maalesef bu konuda çok sinirliyim.

dilasirvan

Hayvansever
Kedi Dostu
İnsanların çoğunun derdi bir hayvanın hayatını kurtarmak, iyi yaşam vermrk değil çünkü. Kedinin tipine bakıyorlar ya çok komik. Kızım scottish istedi diyen var. Ufacık çocuğa bütün hayvanların güzel olduğunu öğreteceğine gidip scottish alıyor

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Ekli dosyayı görüntüle 424Ekli dosyayı görüntüle 424Ekli dosyayı görüntüle 424ben bütün hayvanlara aşıgim .tekirler benim için. Çok özel ve harika bı detaylar muhtesemler .bu can dün gece saat 3 besleme sırasında karşıma çıktı .yolun artasinla oturmuş ağlıyordu .aldim şuan tedavi görüyor durumu çok kötü paylaştım çünkü sebebi ...kötüsün insan oğlu vijdansizsin .el kadar bebeğe işkence yapmak nedir .ve bu hale gelene kadar hiç mi kimse görmez bu minik bebeği😢😢
IMG_20190516_162122.jpg

Son düzenleme:

Nazan Kes

Hayvansever
Kedi Dostu
Kötüsün insanoğlu. Bu çocuk 2-3 hafta belki de daha fazla (ben yakalayana kadar) kırık bacak ve yırtık diyaframla gezdi. Hiç bir Allah'ın kulu görmedi mi? Gördünüz ama cins olmadığı için, sokak çocuğu olduğu için umursamadınız. Zorluklarla yakaladım. İmkansızlıklarla 2 ameliyat yaptırdım. Bacağı sakat kaldı, ölümün pençesine düştü. Ama hayata tutundu. Kötüsün insan oğlu, onu o halde görüpte sırtını dönenler, yarın mahşerde o sakat bacak sizden hesap soracak.

Ekli dosyalar

• IMG_8150.JPG
    IMG_8150.JPG
    333.1 KB · Görüntüleme: 407

ermann

Hayvansever
Kus Dostu
Cins hayvan isteyenler genelde ticari düşünüyor alırız bakamazsak satarız diye.Bende tekir kedi sahiplendirdim epey uğraştım ilan vermediğim site kalmadı.Tavsiyem kedinin videolarını çekin ilanlara mutlaka ekleyin.Sahibinden de mutlaka ilan olsun.Sosyal medya sitelerindeki sayfa ve gruplarda paylaşın biri çıkar.Ben sahiplendirdikten sonra bile 5-10 kişi aramıştı beni.

Son düzenleme:

Beyza

Yeni Üye
Kedi Dostu
Benim en çok istediğim ırk tekirdi diyebilirim. kuzenim sana kedi getireceğim dedi ve Scottish fold getirdi, sokakta düzenli olarak beslediğim canlarım vardır.

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
IMG_20190516_034505.jpg
. ben ponçik surat 😊yol ortasında oturmuş beni terk eden annemin gelmesini bekliyordum .günlerce sokakta kaldım.ve çok hastayim Yanımdan bı sürü kişi geçti kovalayanlar tekmelyenler su dokenler oldu ama hiç kimse patimden tutup beni evine almadı .günler sonra tam ölmek üzereyken hem hastalıklarımdan hem açlıktan melek kalpli ablam gördü beni aldı kollrina bı avucunun icii kadardim avucunu doldurdum 😊 ve açlıktan miyavliycak halim bile yoktu. .şimdi tedavilerimi oluyorum üç gün sonra tamamen iyi olcam insallah bana dua edin olur mu😊

Misgene07

Hayvansever
Ekli dosyayı görüntüle 460. ben ponçik surat 😊yol ortasında oturmuş beni terk eden annemin gelmesini bekliyordum .günlerce sokakta kaldım.ve çok hastayim Yanımdan bı sürü kişi geçti kovalayanlar tekmelyenler su dokenler oldu ama hiç kimse patimden tutup beni evine almadı .günler sonra tam ölmek üzereyken hem hastalıklarımdan hem açlıktan melek kalpli ablam gördü beni aldı kollrina bı avucunun icii kadardim avucunu doldurdum 😊 ve açlıktan miyavliycak halim bile yoktu. .şimdi tedavilerimi oluyorum üç gün sonra tamamen iyi olcam insallah bana dua edin olur mu😊
Kızarmış gözlerini yerim senin çocuk. Dualarımız seninle üç gün sonra inşallah daha iyi olacaksın. Melek kalpli ablana da cok tesekkur ediyoruz umarım herşey gönlünun istediği gibi olur ❤

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Kızarmış gözlerini yerim senin çocuk. Dualarımız seninle üç gün sonra inşallah daha iyi olacaksın. Melek kalpli ablana da cok tesekkur ediyoruz umarım herşey gönlünun istediği gibi olur ❤
Teskkur ediyorum😊❤️ dualarınız için Allah sizlerden razı olsun 🙏 Rabim sizlerinde gönlünüze göre versin 🙏

Jojubu

Hayvansever
Kedi Dostu
1 tekirin rum cinslere bedel oldugunu , hem tekir hem de cina kedi besleyenler bilir..