Tavsiyelerinize ihtiyacım var

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Herkese iyi geceler. Arkadaşlar Alex'im tavşanım ilk göz ağrım öldü bir kaç gün önce ve ben hala odasına giremiyorum. Tuvalet eğitimi veriyordum o ara idrarını yaptığı peçete hala kabının içinde talasini son yediği otunu bile temizleyemedim beni onun yokluğu çok etkiliyor. Bulunduğum ilde bütün petshoplari aradım ama onun aynısından yok benzerine razıyım oda yok. Ama yeni bir tane daha istiyorum aslında sahiplenmek istedim oda yakın çevremde yok sizce ona iyi bakabilirmiyim onun benimle uzun süre olmasını için elimden gelenin fazlasını yaparım sizce o oğlumun yerini alıp acısını azda olsa unuttururmu önerilerinize ihtiyacım var 🙏

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yeniden tavşan sahiplenmenizi tavsiye etmiyorum. Eğer bir canlıyı aldıktan sonra hastalandığında veteriner kliniğine götüremeyecekseniz başka bir tavşan sahiplenmenizin sonu da kötü bitebilir. Yavru tavşanlar çok hassastır, en ufak hatada ölürler. Pet shoptan alınan tavşanların birçoğunun sonu orada kaptıkları hastalıktan dolayı zaten veteriner yolunda biter. Bir canlı sahiplendiğinizde, hasta olduğunda gerekli tedaviyi almasını sağlanız gerekir. Yine de bir hayvan sahiplenmek istiyorsanız kolay hastalanmayan, bakımı daha basit canlılar sahiplenmenizi öneririm.

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Götürdüm veteriner hekime ancak maalesef bilgileri tavşan üzerine değilmiş onu anladım kendileri direk söylemesede bunu hallerinden anlaşılıyordu serum falan birşey takıldı damla kullandılar ama düzelmedi nedeni de herşey olabilir gibisinden bir cevap aldım kediye eşim karşı kopektende ben korkuyorum balıklarım var zaten bilemiyorum ne yapmam gerektiğini tavsiyeniz için teşekkürler

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yeniden tavşan sahiplenmenizi tavsiye etmiyorum. Eğer bir canlıyı aldıktan sonra hastalandığında veteriner kliniğine götüremeyecekseniz başka bir tavşan sahiplenmenizin sonu da kötü bitebilir. Yavru tavşanlar çok hassastır, en ufak hatada ölürler. Pet shoptan alınan tavşanların birçoğunun sonu orada kaptıkları hastalıktan dolayı zaten veteriner yolunda biter. Bir canlı sahiplendiğinizde, hasta olduğunda gerekli tedaviyi almasını sağlanız gerekir. Yine de bir hayvan sahiplenmek istiyorsanız kolay hastalanmayan, bakımı daha basit canlılar sahiplenmenizi öneririm.
Ama haklısınız en azından il değiştirip imkanı daha iyi bir şehire yerleşmeden hayvan sahiplenmemem en doğrusu

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Keşke hiç hastalanmasalar ancak bu gibi durumlarda ya hayvanlar hakkında bilgili olmak gerekiyor ya da mutlaka bir veteriner hekimin elinizin altında olması gerekiyor. Eğer il değiştirme durumunuz varsa bekleyip sahipleneceğiniz canlıya çok daha iyi imkanlar sunun derim. :)

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Keşke hiç hastalanmasalar ancak bu gibi durumlarda ya hayvanlar hakkında bilgili olmak gerekiyor ya da mutlaka bir veteriner hekimin elinizin altında olması gerekiyor. Eğer il değiştirme durumunuz varsa bekleyip sahipleneceğiniz canlıya çok daha iyi imkanlar sunun derim. :)
En yakın 4 sene sonra ozaman 😊