Tavsiye edilen günlük kedi kuru mama gramı???

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

psycholock

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam, yine ben :)
Kuru mamayla ilgili olumsuz yorumları gördükten sonra %50 ev yapımı yaş mama ve %50 kaliteli kuru mama veriyorum. Kuru mama verirken paketlerdeki tavsiye edilen gramajı günlük mü vermeliyim? Mesela 50 gram tavsiye ediliyorsa günlük 55 gram koymam kedim için rahatsız edici olur mu yoksa nasıl olur yer diye kabı doldurmalı mıyım? Obezlik yaşamasından çekiniyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer kediniz gün içerisinde yeterince egzersiz yapamıyorsa günlük gramaja uymanızı tavsiye ederim. Eğer gün içerisinde yeterince egzersiz yapıyorsa mama kabını boş bırakmamanızı öneririm. Kediler gün içerisinde devamlı yemek yemek isterler, kap boş kalmadığında gereğinden fazla yiyip kilo alabilirler. Bu sebeple egzersizleri ile aldığı kaloriyi dengelemeniz gerekir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavsiye edilen gramajdan 5-10 gram fazla mama koyabilirsiniz. Her kedinin bünyesi farklı oluyor, eğer kedinize yeterli gelmediğini düşünüyorsanız normalden biraz fazla vermenizde sakınca olmaz. :)

Metehansnyrt

Hayvansever
Kedi Dostu
Her kedi mamasının kendine has yaşa ve kiloya göre gramajı vardır paket arkasında yazar ona uymalısınız