Tavşanımın Tuvalet Problemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

albus

Hayvansever
Tavsan Dostu
Benim yaklaşık 2-3 aylık bir yavru tavşanım var. Adı Albus Ellerinizden öper :) 1 hafta oldu alalı ve maşaAllah hiçbir zaman dışarıya daha dışkılamadı hep kafesine koştu ama kafes içerisin de tuvalet kabına maalesef tuvaletini yapmıyor. Gidip tuvalet kabının üstünde yatıyor ve gidip tuvaletini kafesin köşelerine yapıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim tuvalet kabının üstünde yatmasını istemiyorum orayı sadece tuvaleti için kullanmasını istiyorum. Bu konuda bana önerebileceğiniz bir konu var mıdır?

Temizliyorum sirkeli su ile idrarını alıp tuvalet kabına koyuyorum ama yine aynı devam ediyor. Evet tuvalete alışması biraz zaman alıyor ama en kötü tuvalet kabının üstünde yatmasa bari :/ Birde talaş seriyorum devamlı yapıyor bu sefer o talaşta gidiyor orayı temizlemekte ayrı sorun oluyor nasıl bir önlem almalıyım sizce bir akıl verebilecek var mıdır?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Nasıl bir tuvalet kabı kullanıyorsunuz?

albus

Hayvansever
Tavsan Dostu
Nasıl bir tuvalet kabı kullanıyorsunuz?
Bu kablardan aldım bunu kullanıyorum ama içine yaptığını görmek nasip olmadı kafesi sirkeli suyla temizleyip idrarını oraya koymama rağmen alışması tabi zaman alicaktir ama üstüne yatmasi alışkanlık yaparsa diye korkuyorum
Screenshot_2020-06-13-18-35-20-90.png

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu tarz tuvalet kaplarını kullanmayabiliyorlar. Kediler için kullanılan büyük tuvalet kaplarından alırsanız içine yapacağını düşünüyorum.