Tavşanımın patisi morardı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Glcnymnn

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba arkadaşlar tavşanımın patisi morardı ve şişlik var moraran yerde tüy dokulmeside var daha önce baska bi sebepten veterinere götürdüm fakat çoğu tavsandan anlamadığını söyledi sadece vitamin vurdu uyuz olmuş olabilir mi bilgisi olan var mi 🙁

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Tavşanlar konusunda oldukça bilgili olan site yöneticimizi @Gülce etiketliyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha iyi yardımcı olabilmem için fotoğrafını atabilir misiniz?

Glcnymnn

Hayvansever
Kemirgen Dostu
20210315_123829.jpg

Daha iyi yardımcı olabilmem için fotoğrafını atabilir misiniz?
Bu şekilde paylaştım 🥺

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Muhtemelen uyuz olmuştur. Bir veteriner hekimin tedavi etmesi gerekir. Uyuz olduğunu söyleyip aşı yapmalarını isterseniz aşı yapıp yollayabilirler.

Glcnymnn

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Muhtemelen uyuz olmuştur. Bir veteriner hekimin tedavi etmesi gerekir. Uyuz olduğunu söyleyip aşı yapmalarını isterseniz aşı yapıp yollayabilirler.
Bugün siz cevap vermeden önce attığım resmin aynısını veterinere gösterdim mantar başlangıcı olabilecegini söyledi yarın tavsanimi alip mecburen götürücem oynuyor zıplıyor ama parmakları falan şiş baya :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mantarda fazla halsizlik olmaz ancak başladığı gibi müdahale edilmesi gerekir. Beton zeminde kalmamasına, kafesin düzenli temizlenmesine ve sağlıklı beslenmesine, gerekirse vitamin takviyesi yapmaya çok dikkat edin. Hemen müdahale ederseniz çabuk sonuç alırsınız. :)

Glcnymnn

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mantarda fazla halsizlik olmaz ancak başladığı gibi müdahale edilmesi gerekir. Beton zeminde kalmamasına, kafesin düzenli temizlenmesine ve sağlıklı beslenmesine, gerekirse vitamin takviyesi yapmaya çok dikkat edin. Hemen müdahale ederseniz çabuk sonuç alırsınız. :)
Teşekkür ederim bugün veterinere götürdüm krem ve ensesine ilac surdu 2 hafta boyunca surucekmisim hem mantar hem de uyuzluk başlamış 2 hafta sonra tekrardan goturucem saolun yardimci oldugunuz icin