Tavşanımın Gözündeki Sorun Ne

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mberat20

Hayvansever
Egzotik Dostu
Yaklaşık 1 yaşında erkek Hollanda Lop tavşanım var gözünde saydam yapışkan bir akıntı var akıntı yüzünden gözünün etrafındaki tüyler döküldü ve çevredeki diğer tüylerde birbirine yapışıp sertleşti başka bir sorunu yok tavşanımın hareketli canlı benim peşimden her yere koşuyor oyun oynuyor ama gözündeki sorunu çözemedim bilen birisi varsa yardım ederse sevinir herkese sağlıklı mutlu günler dilerim

Ekli dosyalar

• 006D4FF6-16C4-480F-85AD-06EAFEF132EC.jpg
    006D4FF6-16C4-480F-85AD-06EAFEF132EC.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kusura bakmayın gündem yüzünden geç takip ediyorum. Gözyaşı kanalı tıkanıklığı olabilir ve eğer öyleyse hemen küçük bir işlem ile çözüyorlar. Fakat gözyaşı kanalı tıkanıklığı var ise altta yatan birçok sebep olabiliyor, bunların da araştırılması gerek.
Ayrıca her halükarda tavşan konusunda tecrübeli bir veterinerin görmesi gerek, başka bir rahatsızlıkta olabilir. Böyle bir şeyi asla ihmal etmemelisiniz

• Beğen
Tepkiler: BZC

Mberat20

Hayvansever
Egzotik Dostu
Kusura bakmayın gündem yüzünden geç takip ediyorum. Gözyaşı kanalı tıkanıklığı olabilir ve eğer öyleyse hemen küçük bir işlem ile çözüyorlar. Fakat gözyaşı kanalı tıkanıklığı var ise altta yatan birçok sebep olabiliyor, bunların da araştırılması gerek.
Ayrıca her halükarda tavşan konusunda tecrübeli bir veterinerin görmesi gerek, başka bir rahatsızlıkta olabilir. Böyle bir şeyi asla ihmal etmemelisiniz
Peki göz kanalları nasıl açılıyor cerrahi bir şekilde mi

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Peki göz kanalları nasıl açılıyor cerrahi bir şekilde mi
Hayır, 5 dakikalık küçük bir işlem, fakat tecrübeli tavşan veterineri yapmalı. Ayrıca bu tahmini söylediğim, belki başka bir şey olabilir.

Eğer düşündüğüm gibi gözyaşı kanalı tıkanıklığı ise bu genelde durduk yere olmaz, altında başka nedenler olabilir. Bazen başka bir hastalık, bazen solunum yolu rahatsızlıkları, bazen de kafatası yapısı problemleri olabilir.

Belkide gözyaşı kanalı tıkanıklığı değildir, fakat kesinlikle bir veteriner görmeli, bunu ihmal etmemelisiniz.
Tecrübeli bir tavşan veterineriniz var mı?

Mberat20

Hayvansever
Egzotik Dostu
Denizli'
Hayır, 5 dakikalık küçük bir işlem, fakat tecrübeli tavşan veterineri yapmalı. Ayrıca bu tahmini söylediğim, belki başka bir şey olabilir.

Eğer düşündüğüm gibi gözyaşı kanalı tıkanıklığı ise bu genelde durduk yere olmaz, altında başka nedenler olabilir. Bazen başka bir hastalık, bazen solunum yolu rahatsızlıkları, bazen de kafatası yapısı problemleri olabilir.

Belkide gözyaşı kanalı tıkanıklığı değildir, fakat kesinlikle bir veteriner görmeli, bunu ihmal etmemelisiniz.
Tecrübeli bir tavşan veterineriniz var mı?

Denizli'de yaşıyorum ben çevremde bulamadım açıkçası bir veterinere götürdüm göz enfeksiyonu dedi tıkanıklıkta olabilir dedi göz damlası verdi geçmezse antibiyotik geçeriz vs dedi deneme yanılma yoluna gitti resmen güven vermedi açıkçası

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Denizli'

Denizli'de yaşıyorum ben çevremde bulamadım açıkçası bir veterinere götürdüm göz enfeksiyonu dedi tıkanıklıkta olabilir dedi göz damlası verdi geçmezse antibiyotik geçeriz vs dedi deneme yanılma yoluna gitti resmen güven vermedi açıkçası
Hayır hayır çok tehlikeli. Tavşanlar her ilacı, her dozda kullanamaz. İzmir ve İstanbul'da size iki veteriner önereceğim. Oraya gidebilirsiniz.

İzmir
ÖZ-VET KUŞ VETERİNER KLİNİĞİ HİZMETTE 30.YIL
(0232) 388 17 64 ÖZ-VET KUŞ VETERİNER KLİNİĞİ HİZMETTE 30.YIL - Google Suche

İstanbul
Istanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri
(0212) 663 91 42 Istanbul Kuş , Egzotik ve Pet Sağlığı Hizmetleri - Google Suche