Tavsanımı yeni yemine nasıl alıştırabilirim

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
2 aylık tavşanıma İnternet üzerinden yavru tavşan yemi getirttim kendisi için çok faydalı ürünler var ama yemiyor şuan başka bir yem alma ihtimalim yok hemen olarak sizce nasıl alıştırabilirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mamalarda direkt geçiş yapmak zor olabiliyor. Eski mamasıyla karıştırarak vermelisiniz. Tabii mamanın içeriğini beğenmediğinden dolayı da yemiyor olabilir. Hangi marka kullanıyorsunuz?

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tropifit premium plus Yavru Tavşan yemi getittirdim internetten önceki yemini bilmiyorum ki hiç petshoptan açık halde vermişlerdi alırken dediğiniz gibi ikisinide karıştırdım ki zaten önceki yemini iştahlı yemiyor diye bunu sipariş vermistim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tropifit fena bir marka değil, sağlığı için bir sonraki sefer Versele Laga'nın içeriğinde yalnızca pelet olan mamasını sipariş vermenizi öneririm. Mama eskimiş olabilir. Öncelikle tarihini kontrol etmenizi öneririm. Ardından mamayı yemesi için tek tek elinizle yedirmeyi denemenizi öneririm. Bu şekilde tüketmedikleri bir besini tüketmeye başlayabiliyorlar. Yine de mamanın tadını beğenmezse yapılacak pek bir şey yok tabii. :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer yemeyi kesinlikle reddediyorsa başka çözümler de önerebilirim. Tavşanlar seçici canlılar maaalesef. :D

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tropifit fena bir marka değil, sağlığı için bir sonraki sefer Versele Laga'nın içeriğinde yalnızca pelet olan mamasını sipariş vermenizi öneririm. Mama eskimiş olabilir. Öncelikle tarihini kontrol etmenizi öneririm. Ardından mamayı yemesi için tek tek elinizle yedirmeyi denemenizi öneririm. Bu şekilde tüketmedikleri bir besini tüketmeye başlayabiliyorlar. Yine de mamanın tadını beğenmezse yapılacak pek bir şey yok tabii. :)
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz çok kıymetli 🙏

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer sorun olmazsa Versele Laga pelet yemini almanızı öneririm. Ücret konusunda sorun yaşarsanız yemciye gidip arpa, yulaf, aspir, buğday, kuzu yemi, güvercin yemini ortalama bir kilo olacak şekilde karıştırıp satın alabilirsiniz. Bu tarifi devamlı kullanmanızı önermem, sürekli kullanımda ömürlerini kısaltır ancak kısa süreli kullanım için tercih edilebilir. :)

Alex'in annesi

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer sorun olmazsa Versele Laga pelet yemini almanızı öneririm. Ücret konusunda sorun yaşarsanız yemciye gidip arpa, yulaf, aspir, buğday, kuzu yemi, güvercin yemini ortalama bir kilo olacak şekilde karıştırıp satın alabilirsiniz. Bu tarifi devamlı kullanmanızı önermem, sürekli kullanımda ömürlerini kısaltır ancak kısa süreli kullanım için tercih edilebilir. :)
Çok teşekkür ederim