Tavşanıma tavşan evi alacağım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ahmet1324

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu talaşı koymak istiyorum altına fakat ızgara da koyacağım o ızgarayı tavşanlar için üretilen ızgarayı nerede bulurum
Birde tavşanım lop tavşanı ısı yalıtımlı bir tavşan evi bulamadım 10-15 derece altına kışın inmiyor burada
Birdebu klübe köpek klübesi ama ısı yalıtmlı tek bunu buldum ısı yalıtımlı hollanda lop tavşanı soğuğa dyanıksız da o yüzden bunu sizce almak mantıklı olur mu ve 2 yaşına gelsede geçsede klüben boyutu yeterli olur mu içine yatak mamalık ve ruvaletini koyacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsetmiş olduğunuz kulübe çok küçük, bir tavşanın mutlu olması için en az 1 metre genişliğinde alanı olması gerekir. O kulübeye de bahsetmiş olduğunuz eşyalar ve tavşanın sığması oldukça zor duruyor.
Tavşanın altına ızgara koymanızı tavsiye etmem, ayakları yara oluyor. Ayağının toprağa temas etmesi çok daha iyi.

Ahmet1324

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsetmiş olduğunuz kulübe çok küçük, bir tavşanın mutlu olması için en az 1 metre genişliğinde alanı olması gerekir. O kulübeye de bahsetmiş olduğunuz eşyalar ve tavşanın sığması oldukça zor duruyor.
Tavşanın altına ızgara koymanızı tavsiye etmem, ayakları yara oluyor. Ayağının toprağa temas etmesi çok daha iyi.
Peki bu ev 2 tane Hollanda lop tavşanına yeterli olur mu bir tane daha tabşan alacağım da yanına ev bu
Pardon o linkte ölçüler yok ölçüler bu
Yükseklik: 90cm

En: 80 cm

Derinlik Toplam: 88 cm

Bahçe Derinliği: 40 cm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu tarz kafeslerin tavşanlar için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Kendiniz yapsanız çok daha konforlu ve ucuz olur. Tabii tavşan almadan, yerini kurmadan önce tavşan bakmayı öğrenmelisiniz. En az 3 ay tavşan bakımı üzerine araştırma yapmanızı öneririm, bilinçsiz bir şekilde hayvan sahiplenmeniz hem sizi hem tavşanları mutsuz edecek sonuçlar doğurabilir.

Ahmet1324

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu tarz kafeslerin tavşanlar için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Kendiniz yapsanız çok daha konforlu ve ucuz olur. Tabii tavşan almadan, yerini kurmadan önce tavşan bakmayı öğrenmelisiniz. En az 3 ay tavşan bakımı üzerine araştırma yapmanızı öneririm, bilinçsiz bir şekilde hayvan sahiplenmeniz hem sizi hem tavşanları mutsuz edecek sonuçlar doğurabilir.
Ben kafes bakmıyorum tavşan evi bakıyorum onun ölçüleri o tavşanımı kafeste beslemek gibi bir planım yok

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşan kafesini de ev ile aynı anlamda kullandım aslında :) Tavşan için nasıl bir alan planladınız tam olarak?