Tavşanım Doğurdu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

bebi22

Hayvansever
Kemirgen Dostu
merhaba tavşanım doğum yaptı normalde 2 hafta kadar önce yapmasını beklerken dün gece yaptı ve yapması gereken zamanın üzerinden çok geçtiği için doğum yapması için hazırladığım kutuyu kaldırmıştım hamile olmadığını düşünerek. biz evde değilken halının altına doğurmuş 9 tane yavru🥺😍 eldivenle yavruları o kutuya aldık kendi yolduğu tüyleri de içine koyduk ancak hiç girmiyor yanlarına daha çok uyuyor ve çişi kanlı normal mi acaba yoksa hata mı yaptık kutuya koyarak bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun diyelim. Umarım sizinle beraber güzel zamanlar geçirirler. Kutunun dışarısında da bunu deneyebilirsiniz. Tavşanlarda kanlı idrar çok nadir görünür. Genel olarak koyu idrar gözlemlenir. Koyu idrar, tavşanın strese girmesi ve dehidrasyon yaşamasından dolayı kaynaklanır. Genelde endişelenilmesi gereken bir durum değildir. Bir süre gözlemlemenizi öneririm. Bu süre içerisinde durum daha ileriye giderse veteriner hekiminiz ile görüşebilirsiniz.

bebi22

Hayvansever
Kemirgen Dostu
idrarı normale döndü yavruların yanına gitmemesiyle ilgili de sanırım genelde sabahları 1-2 kez emziriyorlarmış araştırmalarıma göre en azından bir süre gözlemleyeceğim

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
idrarı normale döndü yavruların yanına gitmemesiyle ilgili de sanırım genelde sabahları 1-2 kez emziriyorlarmış araştırmalarıma göre en azından bir süre gözlemleyeceğim
Bunun hakkında en kısa süre içerisinde blog kısmında bir yazı yayınlayalım en iyisi 😄 Umarım yavruların ve annenin sağlık durumları daima iyi olur. Bir ara o güzelliklerin fotoğrafını da görmek isteriz.

bebi22

Hayvansever
Kemirgen Dostu
elbette fotoğraflarını atarım ama tavşanım yavrularını bulamıyor ne yapmam gerekiyor kendi doğum yaptığı yerde arıyor yavrularını götürüp oraya koydum yine de aramaya devam ediyor ne yapmam gerektiğini bilemedim yardımcı olur musunuz