Tavşan yaşı ve üreme

Ahmet_BAŞARAN

Kullanıcı
Kemirgen Dostu
Tavsan yaşıyla ilgili olarak tahminde bulunabileceğinizi yazmışsınız bir üyenize
Benim 2 adet lop tavsanim var. Bana geldiğinde 7 aylık demişlerdi ve bana geldi 5 ay oldu ama hala yavru alamıyorum. Acaba yaşını mi yanlış biliyoruz? Bu arada dışı tavsanim gurk gurk esiyor 😃

Çözüm
Dişiler çiftleşmek istediklerinde bu tarz sesler çıkarabilirler. Dişi çiftleşmeye hazır ancak erkek kızgınlığa girmediğinden çiftleşme gerçekleşmiyor yüksek ihtimalle. Bir iki ay daha beklemenizi öneririm, hâlâ çiftleşmiyorlarsa erkeğin...

Ahmet_BAŞARAN

Kullanıcı
Kemirgen Dostu
Mrb, sonunda lop tavsanim doğum yaptı 😍
Ama sadece 1 tane ve hala gurk sesi çıkartıyor. Bana anormal gelen 1 tane doğurması. Acaba annenin ilk dogumu olduğu için hepsini çıkartamamış olabilir mi?

Gülce

Yönetici
Kemirgen Dostu
Doğum gün boyu devam edebilir. Yavruya ve yuvaya kesinlikle temas etmeyin, annenin su tüketimine özen gösterin. İlk doğumlarda az sayıda yavru alınması oldukça normaldir. Bir de yavruların farklı yere doğması ihtimaline karşı alan kısıtlaması yapmanızı öneririm.

Ahmet_BAŞARAN

Kullanıcı
Kemirgen Dostu
Doğum gün boyu devam edebilir. Yavruya ve yuvaya kesinlikle temas etmeyin, annenin su tüketimine özen gösterin. İlk doğumlarda az sayıda yavru alınması oldukça normaldir. Bir de yavruların farklı yere doğması ihtimaline karşı alan kısıtlaması yapmanızı öneririm.
2 gün oldu doğum gercekleseli. Anne gayet hareketli, suya pek dokunmamışlar. 1 tane doğması normal diyorsaniz başka sıkıntı görünmüyor.

Gülce

Yönetici
Kemirgen Dostu
Karın şişliği indi mi? Nadir de olsa 1 tane doğabiliyor, beslenmesine biraz daha dikkat edin derim özellikle maydanoz vermeyin. :)

Ahmet_BAŞARAN

Kullanıcı
Kemirgen Dostu
Şişliği biraz daha var gibi ama hoplayıp zıplayabiliyor, tabi birde homurdanmasi var 😤
Gurk gurk edip edip duruyo 😁
Roka ve tere veriyorum bu sıralar 😬