Tavşan Aşısı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Herkese iyi akşamlar tavşanı olan veya tavşan hakkında bilgi sahibi olanlar yazabilir mi acaba bana. Tavşim 3 aylık 3 aydan sonra aşıları yapılması lazımmış bazı veteriner hekimler aşı önermedi bazıları kesinlikle yapılmali tavşan hasta oldugunda iç parazitin insanlarada zarar vereceğini hamile ise düşük yapılabileceğini söyledi bir veteriner hekim ama internette baktığımda aşı yüzünden tavsanini kaybedenlerde var ne yapmamız lazım bilemedim siz ne öneriyorsunuz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ben de kesinlikle aşı önermiyorum. Tavşanlara iç parazit hapı ve dış parazit damlası dışında yaptırmanız gereken düzenli bir işlem yoktur. Aşı öneren veteriner hekimlerin çoğu bunu para amaçlı yapıyor. Tavşanlar çok hassas canlılar, hastalık dışı yapılacak aşılar onlara tamamen zarar verir. Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Ben de kesinlikle aşı önermiyorum. Tavşanlara iç parazit hapı ve dış parazit damlası dışında yaptırmanız gereken düzenli bir işlem yoktur. Aşı öneren veteriner hekimlerin çoğu bunu para amaçlı yapıyor. Tavşanlar çok hassas canlılar, hastalık dışı yapılacak aşılar onlara tamamen zarar verir. Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
Yani veteriner hekime iç parazit hapı ve dış parazit damlası dışında hiç birşey yaptirmamam lazım değilmi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet, gittiğiniz kliniğin kemirgenler konusunda bilgili olmasını tavsiye ederim. Bu şekilde bir sorun yaşamaz ve daha doğru yönlendirilirsiniz.