Tatile Çıkarken Hayvanlarınız için Ne Yapıyorsunuz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

hmk

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakın zamanda yurt dışına çıkacağım ve apartmanda da kimseyi tanımıyorum tanısam da gözüm gibi baktığım hayvanı tanımadığım birine bırakamam sizce ne yapmalıyım bunun için önerileriniz nelerdir?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@hmk, merhabalar evindeki dostunu öğrenebilir miyim? Ona göre öneride bulunabilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısa süreliyse etrafa yeterli miktarda besin ve su bırakılabilir veya otomatik yemlik- su kaplarından alınabilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@hmk, biz bayramda veterinermizin hayvan oteli var, 1 hafta kadar oraya bırakacağız. Kedi-kopekse öyle bir yer varsa guvenilir, bırakabilirsiniz.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Bizim ev aile apartmanı olduğu için gittiğimde gözüm arkada kalmıyor. Ancak sizin durumunuzda en iyisi hayvan otelleri gibi düşünüyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim var gitmemeyi tercih ediyorum gideceksemde 2 en fazla 3 günlük tatil planı yapıyorum. Kapıların kapanmaması için ağırlık koyuyorum yazın sıcakta su çabuk buharlaştığı için bir kaç derince kaba farklı odalara su koyuyorum, mama koyuyorum ve tv açık gidiyorum. Bu radyo da olabilir. Bir yerinde ışığını açık bırakıyorum.

Yeş

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer kedi için konuşuyorsak, farklı bölgelere mama ve su kapları bırakıyorum. Devrilmeyecek olmalarını da sağlayacak şekilde. Iki farklı kum kabı da yapıyorum. Hava sıcaksa düşmeyeceği bir yerde (kapali ve kilitli bir oda) camı açık bırakıyorum. Ortalığa da bolca oyun oynayacakları malzeme koyuyorum. Bu şekilde yaklaşık bir hafta iki kedim idare edebiliyor...

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Yan dükkandaki değerli dostum Mustafa abi ve öz dedem sağolsun, hastanede yatılı tedavi gördüğüm hafta boyunca kedilerimin mama kaplarını boş bırakmadılar. Sizin de elbet bir tanıdığınız vardır 3 günde bir kez evinize gelip mama kaplarını doldurabilecek. Eğer yoksa tavsiyem öyle bir kişi bulmanız veya evden uzaklaşma planınızı iptal etmeniz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@empat, dostum bana özelden numaranı gönderir misin? Müsait olduğumuz vakit seninle konuşmak istiyorum.

Axperload

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu tür durumlar için bazı veterinerlerin hayvan dostlarımıza evsahipliği yaptığını duymuştum. Yaşadığın bölgede bu konu için yardım alabileceğin veterinerler vardır. 😊

zeynep58

Hayvansever
Kedi Dostu
şehrinizde hayvansever topluluğu yok mu? ordan biriyle iletişim kurup emanet edebilirsiniz.

ztk061987

Hayvansever
Kedi Dostu
BEN KİMSEYE GÜVENEMİYORUM O KONUDA BI KERE TATİLE GİTTİM GELDİĞİMDE HEPSİ KÜSMÜTÜ BANA UZUN SURELI GİTCEKSENİZ MUTLAKA BİRİNE YADA Bİ YERE BIRAKIN 1 2 GÜNLÜKSE O KADAR MAMASINI SUYUNU KOYUN YETERLİ OLCAKTIR