Taşınıyorum Kedimi Nasıl Etkiler?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
2-3 hafta içinde taşınacağız, kedimizi nasıl etkileyecek? Yaşamış olan yada bilgisi olan beni nelerin beklediğini söyleyebilir mi?

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediden kediye değişir, bazı kediler kıyamet kopartıyor ağlıyor bazıları ise 1-2 gün köşede saklanıyor sonra alışıyor size tavsiyem onu kendi halinde bırakmanız sakın zorlamayın pek fazla ilgilenmeyin. Bırakın o etrafı keşfetsin yavaşça. Belki oyun oynayarak ödül maması vererek onun stresini azaltabilirsiniz.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Benim başıma gelmişti; taşınmamız iki üç gün sürümüştü. En son yeni eve geçerken götürmüştük kedimizi. Eşyalar aynı olunca pek bir kokmamıştı ama tabiki mekan değişikliğini fark etmişti. Eskiden 8. katta oturuyorduk, zemin kata taşındık. Bence bu yükseklik değişimi de etkiledi biraz. Çünkü hiç aşağıya inmezdi, sonra birden zemin katta yaşamaya başlayınca biraz kafası karışmış olabilir. Ama bunun dışında büyük bir sorun yaşamadık. Mama ve tuvalet yerine alıştı. Birkaç gün tedirgin dolaşı evde, ama sonra kabullendi. Davranışlarında da bir değişklik olmadı.
Kanımca orayı eski evden daha çok sevdi. Çünkü balkona çıkıp etrafı seyretmeye başladı. İlerleyen zamanlarda da hava güzel olduğunda dışarıya çıkmaya da başlamıştı.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
buranın pencereleri boydan pencereydi dışarı çok fazla izleyebiliyordu, umarım yeni evde de öyle olur.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Şu ana kadar 5 kedi besledik ve hepsinin doğal olarak dışarıya karşı meraklri var. Kimi yüksekten korktuğu için sadece pencereden bakıyor, kimi ise mermere çıkıp dışarıyı öyle seyrediyor. Bir kedimiz özellikle gece balkon mermerine oturup etrafı seyretmeyi seviyordu. Yeni taşınacağınız evde böyle imkanı olur mu? Yani yere yakın bir katta mı olacaksınız?

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha nereye taşıncağımızı bilmiyorum bakıcaz açıkcası, ama pencereyede çıkıp izleyebilir serseri bizimki yerinde duramıyor ztiaten

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçen hafta taşındım. actıgım konuyu gördüğünde biraz anlayabilirsin neler olacak :D

taşınma konusu