Tamamen kör kediyi yuvasına alıştırabilmek

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mahmutt159

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba yaklaşık 7 gün önce sokakta denk geldiğim yavru kediyi evime aldım. Evimde arka bahçem var %60 kısmı toprak %40 kısmı kilit taşı döşeli yani beton.

Bahçem tamamen kapalı korunaklı dışarıdan köpek,kedi giremez benim kedide dışarı çıkamaz yani.

Görme yetisi olmadığı için betonu kazmaya çalışıp tuvaletini oraya yapıyor. Yuvası var fakat yuvasına değil betonun üstüne yatıyor. Kaç kere yuvasına koydum fakat kendisi gidip yuvayı bulamıyor nasıl bu sorunu çözeceğim hiç bilmiyorum. Havalar soğudu betonda hasta olucak.

Gözüne baktırmak için veterinere götürdüğümde gözünün tamamen kör olduğu, sinirlerle alakalı bir durum olabileceği eğer ameliyat edilip düzeltilecek bir durum varsa bile sadece göz üzerine yoğunlaşan hastanelere götürmemi söyledi. Bahsettiği yere götüreceğim fakat işlerimden dolayı 2,5 hafta sonra götüreceğim o süreçte nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olur musunuz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evinize alma gibi bir imkanınız yok mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ona ayrı bir bölüm ay
evin içine sıçıyor. Yan tarafta kum var yapmıyor ona. Kaç gündür evde bakıyorum, olmuyor bahçeye alacağım yuvasında yatmıyor bu sefer hasta oluyor
Ona ayrı bir bölüm ayırmanız daha iyi olacaktır. Kakasını yaptığı yere kumu çekerseniz muhtemelen kuma yapmaya başlar. Engelli canlıların kapalı bir alanda olması daha sağlıklı olacaktır

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Ona evinizi açıp bir süre tuvalet eğitimi için çalışsanız gerçi kediler için böyle bir eğitime de pek ihtiyaç yok ama engelli olduğu için biraz daha çaba sarfetmek gerekebilir. İnşallah alışır ve evde sizinle yaşar yoksa dışarısı onun için zor olur.

Azzuro

Hayvansever
Kedi Dostu
Tuvaletini alıp kuma koyun ona koklatın patileriyle kumu kazdırıp kapattırın alışma sürecini aştıktan sonra sıkıntı yaşamazsınız evde eşyaların yerini değiştirmeyin onunla konuşun anlatın sesinize alışşın size güven duysun sakince ve tatlı bir ses tonuyla konuşun sizi dinliycektir .ben cam için önlem aldım evim yuksek diğer konularda eve hakim oluyorlar her yeri biliyor ben 2.5 yıldır bakıyorum oğlum görmüyor tek göz alındı diğer göz iyi durumda değil murat hocaya götürdüm 5 defa amilyat oldu görme ihtimali var bu süreçte bağışıklık düştü 6.. İçin hazırlık yaparken corona + çıktı tedaviye ara verdik siz veteriner göz merkezi yazı netten bulun whatspp tanan gözlerin resmini yollayın danışın doktora gidene kadar bir ilaç tavsiye edebilirler .