Kedi Sahiplendirme Susuma sıcak bir yuva

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar.
Tahminimiz ce sokağa atılan bir güzelliği evimize getirdik. 1haftadır arka sokaktaki marketin çevresin de gözlemlediğim ve trafik ten ürkmüş bu güzel kıza Susam dedik. İzmir kemalpaşa dayız. Alıp köye kızılca ya getirdik rahat eder diye ama dışarıya çıkmıyor. Kum eğitimi var, hayırı biliyor, biraz zayıf tahminimiz ce daha küçük. 6-7aylık olabilir. Kucak delisi, çok sakin. Bu cana evini açacak birileri var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20201204_201353.jpg
    IMG_20201204_201353.jpg
    218.9 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG-20201204-WA0022.jpeg
    IMG-20201204-WA0022.jpeg
    166 KB · Görüntüleme: 39

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aşırı sevimli duruyor ama bir an önce yuva bulunur umarım. Bugün diğer sahiplendirme ilanlarınıda sosyal medya hesaplarımızda paylaştık güzel bir yuva bulur umarım...

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Sen ne muhteşem bir detaysın öyle bizim aile whatsapp grubumuzda paylaşıyorum, umarım sahiplenen olur :)

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, inanılmaz güzel bir kız ama Malesef burada baktığımız ve bakmaya da devam ettiğimiz canlar var. Tabi aile bulunamaz ise sokağa bırakmayız. Ama daha fazla ilgi ve alaka görebileceği bir yuva bulunur ise çok güzel olur.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Zuzu, elimden geldiği kadar tüm sosyal medya hesaplarımızda paylaşırız merak etmeyin bu güzelliğe yuva bulmaya çalışırız umarım

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, @Gizem, çok teşekkür ederim
@Tevfik, bir sorum var Biraz alakasız ama kusura bakmayın. Biz İzmir Kemalpaşa da gönüllü hayvan severler gibi bir dernek kurmak istiyoruz konu hakkında yardımcı olabileceğiniz bir yazı var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20201205_213902.jpg
    IMG_20201205_213902.jpg
    176.9 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20201205_213811.jpg
    IMG_20201205_213811.jpg
    235.6 KB · Görüntüleme: 28

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bildiğim kadarı ile aktarmaya çalışayım size, dernek kurmak için bir amaç olması gerekli ve en az 7 kişi ile bir dernek kurulabiliyor diyebiliyorum. Bizim de bisiklet derneğimiz vardı, oradan az çok biliyorum.

Dernek ismine çok dikkat ediliyor, anlamlı ve özgün olması gerekliymiş. Cumhuriyet, Milli, Atatürk vs. gibi kelimelere izin vermemişler, dernek ismi içerisinde bu tarz kelimelerin olması kesinlikle yasakmış. Aynı zamanda bu ve buna benzer isimleri normal insan ismi olarakta veremiyoruz.

Derneği kurmak için ise bir tüzüğe ihtiyacınız var, daha önce tüzük hazırlama oldukça zahmetli bir işmiş ama şu an bayağı kolay diyorlar.

Aslında tamamen standart şeyler, tamamen legal olmasını istiyorlar derneğin. Adresini, telefonunu, faturalarını vs. göstermeniz gerekiyormuş. Bir yandan oldukça kolay, diğer yandan oldukça sıkıntılı olabilir dernek kurmak.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, teşekkürler. Biz kar amacı gütmeyeceğiz. Maksak bize ihtiyacı olan canlara yardım etmek.Gönüllü yardımlaşma. İzmir de bir çok ilçede var. Maalesef Kemalpaşa bu konuda yetersiz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Zuzu, ben size nereye gitmeniz gerektiğiniz hakkında yönlendirme yaparım yarın. Amacınız güzel elbette hiç şüphem yok ondan, çünkü sizi uzun zamandır sitemiz aracılığıyla tanıyorum ☺️🙏🏻

Kedisever2707

Hayvansever
Kedi Dostu
Nasıl da güzel maşallah. Ömür boyu mutlu olacağı sıcak bir yuvaya kavuşur umarım.

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar tekrar merhabalar:
Kızımıza henüz bir yuva bulamadık. Ve şu geçen 4-5günlük süreçte annem çok bağlandı. Ama kısırlaştırma durumundan dolayı tedirgin. Ve bende dayanamayıp bu duruma el atıyorum. Fakat şu an yüksek bütçe ayıramayacağız. Bu konu hakkın da fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum çünkü.
Şimdiden teşekkür ederim 🐈🐈

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Zuzu, maalesef kısırlaştırma ücreti oldukça yüksek ve dişi kedilerde hem fiyat yüksek hem işlemi daha zor :( izmir büyükşehir belediyesinin böyle bir hizmeti yok mu acaba? Youtube üzerinde güzel videolarını izliyordum nerelerde ve nasıl tedavi ettiklerini gösteriyorlardı ücretsiz yapıyorlardı bu işlemleride videoyu bulursam yayınlayabilirim neresiyse oraya götürebilirsiniz

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
400 liradan başlıyor dişilerde sanırım. biraz araştırma ile uygun bir yer bulabilirsiniz belki

Kedisever2707

Hayvansever
Kedi Dostu
En doğru bilgiyi şehrinde ki kısırlaştırma işlemi yaptırmak istediğin veterinerle görüşerek alabikirsin. Şehre göre değişiyor mesela sivasta erkek kedi 150 tl kısırlaştırma dişi ise 300 tl. Sonra ki aşı süreci falan da var. Maddi olarak değil sadece sonra ki bakım süreci olarakta ciddi bir durum. Veterinerle görüşüp detaylı bilgi alman daha iyi olabilir.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
En doğru bilgiyi şehrinde ki kısırlaştırma işlemi yaptırmak istediğin veterinerle görüşerek alabikirsin. Şehre göre değişiyor mesela sivasta erkek kedi 150 tl kısırlaştırma dişi ise 300 tl. Sonra ki aşı süreci falan da var. Maddi olarak değil sadece sonra ki bakım süreci olarakta ciddi bir durum. Veterinerle görüşüp detaylı bilgi alman daha iyi olabilir.

Bu konuda sizinle hemfikirim veteriner fiyatları ve ücretleri konusunda da bu belirtiliyor, şehirden şehire değil sadece ilçeden ilçeye dahi değişiyor bu fiyatlar. :(