Sultan Papağanı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

erdem4949

Hayvansever
Kus Dostu
Sultan papağanı 2gün önce aldım sağlıklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? genellikle hareketli, arada sırada tek ayak üstünde duruyor. arada kafasını hızlı bir şekilde sallıyor. sabah 7.30 8 gibi onun ötüşleriyle uyanıyorum. arada gagasını gıcırdatıyor. kafesine kalamar kemiği ve 1 zımpara tünek 1 tahta tünek koydum. bugün elma ve havuç verdim ve suyuna 2 damla limon damlattim. gündüzleri oda sıcaklığı 23 geceleri 20 21 derece civarında.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhabalar.
Papağan kaç aylık?

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Papağanın dışkısı, gün içindeki haraketleri, titreme varmı, kaşınma var mı, göz haraketleri, uyurkenki duruşu... Hepsi sağlığı ile ilgili size ipucu verir. Gün içinde kuşunuzun ara ara videosunu çekip yüklerseniz belki biz de yorum yapabiliriz.

Zımparaları tünek kullanmanızı önermem. Ahşap tüneğin de ortalama 2 cm kalınlığında olmasına dikkat edin, daha incesi kuşun ayağına göre ince kalır.
Bir de kalamar kemiğinin yanında hakiki kaya tuzu da bulundurun.

erdem4949

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar.
Papağan kaç aylık?
9 aylık dişi
Papağanın dışkısı, gün içindeki haraketleri, titreme varmı, kaşınma var mı, göz haraketleri, uyurkenki duruşu... Hepsi sağlığı ile ilgili size ipucu verir. Gün içinde kuşunuzun ara ara videosunu çekip yüklerseniz belki biz de yorum yapabiliriz.

Zımparaları tünek kullanmanızı önermem. Ahşap tüneğin de ortalama 2 cm kalınlığında olmasına dikkat edin, daha incesi kuşun ayağına göre ince kalır.
Bir de kalamar kemiğinin yanında hakiki kaya tuzu da bulundurun.
kusumuz bu