Sugar Glider (Uçan Kuskus) için BML Diyeti

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sugar glid
1588706719141.png
erlar gün geçtikçe evcil hayvan sektöründe popülerleşmesine karşın onlar için üretilen mamalar oldukça kısıtlıdır. Aşağıda vereceğim bu tarifle hem mama yapımına ayıracağınız zamanı evcil hayvanınıza ayırabileceksiniz :) Verdiğim mama tarifi taze meyvelerle desteklenerek verilmelidir.

Malzemeler:
1/2 çay bardağı elma suyu
1/2 çay bardağı bal
1 adet haşlanmış soyulmuş yumurta
2 yemek kaşığı sade yoğurt
2 yemek kaşığı karışık meyve veya muz
1 çay kaşığı vitamin takviyesi
2 kavanoz tavuklu bebek maması veya püre haline getirilmiş tavuk (ort 140 gram olmalıdır)
2 çay kaşığı kalsiyum takviyesi
1/2 çay bardağı buğday tohumu
1 çay bardağı tahıllı bebek maması (meyveli olması tavsiye edilir)

Yapılışı:

1. Yumurta, bal ve elma suyu bir kaba konur. Homojenleşene kadar karıştırılır.
  2. Yoğurt, meyveler, vitamin ve kalsiyum takviyesi karışıma ilave edilir. Tamamen karıştığına emin olana kadar karıştırmaya devam edilir.
  3. Tavuklu bebek mamasını, buğday tohumunu ve tahıllı mamayı da karışıma ekleyip tamamen karışana kadar karıştırmaya devam edin.
  4. Yaptığınız karışımı buz kalıplarına tam dolmayacak şekilde boşaltın.
  5. Yapmış olduğunuz karışım verilmeden önce eritilmiş olmalıdır. Bozulması ihtimaline karşın yiyebileceğinden fazla konmamalıdır. Afiyet olsun!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Evinde Sugar Glider besleyene hiç denk gelmedim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aslında Türkiye'de bakan belirli bir kesim var, kedi-köpek gibi yaygın olmadığından denk gelmiyorsundur adminim. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, doğru diyorsun admine sanırım ondan dolayı denk gelmiyorum :) bu arada benim linkedin çok zor açılıyor (daha doğrusu sitenin hesabı) bağlantıyı görür görmez hemen geldim konuya :)

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, hanım sizi gerçekten tebrik ediyorum daha önce duymadığım bir hayvan hakkında diyet listesi paylaşıyorsunuz👏👏