Su kaplumbağası gözleri kapalı

Maritza

Kullanıcı
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Ankara

Aldığım yer bana ısıtıcı gerektiğini söylemedi o yüzden aldığım gün uyumaya başladı araştırdığımda öğrendim ısıtıcı gerektiğini. İşin tuhaf yanı uykuya yatan hayvan haraket eder mi? Gözleri kapalı hareket ediyor azcık da olsa. Birde kollarını bacaklarını salıyor dışarı öyle uyuyor. 4 gündür yem de yemedi (Karides).
2 gün sonra elime para geçicek ısıtıcı ve akvaryum alıcam o zaman düzelir mi yada bu şekilde uyumaya devam mı edecek. Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.
 

socrabbit

Moderatör
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
614
Tepkime puanı
385
Puanları
63
Konum
Eskişehir
Ortam sıcaklığından etkilenerek uyanacaktır. @bowie uzun zamandır kaplumbağa besliyor bu gönderiyi de en iyi onun yorumlayabileceği görüşündeyim. Benim kaplumbağalar hakkında bilgim oldukça kısıtlı :)
 

bowie

Kullanıcı
Katılım
24 Eki 2019
Mesajlar
29
Tepkime puanı
13
Puanları
3
Yaş
28
Konum
Eskişehir
Özür dilerim, çok geç gördüm. Benim kaplumbağam normal uyuduğu zamanlarda da su içinde hareket hâlinde oluyor(Hem kara hem su hayvanı olduğu için 5 dk arayla falan yüzeye çıkıp nefes de alabilmesi lazım.). Benimkisi bezen popo yukarıda bile uyur. Alalı ne akdar oldu. Yeniyse ortama alışmadığı için yemiyor olabilir, elbette su soğukluğu da etkili. Korktuğu için, su soğuk olduğu için vs. uyuyor. Büyük akvaryum+100 watt civarı ısıtıcı, iç/dış fıltre aldığınızda uyumayacaktır(Yani gün içinde ara ara kestirir ama hep uyumaz) ve eve biraz daha alıştığında kesinlikle obur olacaktır.