Su kaplumbağası gözleri kapalı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Maritza

Hayvansever
Diger Dostu
Aldığım yer bana ısıtıcı gerektiğini söylemedi o yüzden aldığım gün uyumaya başladı araştırdığımda öğrendim ısıtıcı gerektiğini. İşin tuhaf yanı uykuya yatan hayvan haraket eder mi? Gözleri kapalı hareket ediyor azcık da olsa. Birde kollarını bacaklarını salıyor dışarı öyle uyuyor. 4 gündür yem de yemedi (Karides).
2 gün sonra elime para geçicek ısıtıcı ve akvaryum alıcam o zaman düzelir mi yada bu şekilde uyumaya devam mı edecek. Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ortam sıcaklığından etkilenerek uyanacaktır. @bowie uzun zamandır kaplumbağa besliyor bu gönderiyi de en iyi onun yorumlayabileceği görüşündeyim. Benim kaplumbağalar hakkında bilgim oldukça kısıtlı :)

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Özür dilerim, çok geç gördüm. Benim kaplumbağam normal uyuduğu zamanlarda da su içinde hareket hâlinde oluyor(Hem kara hem su hayvanı olduğu için 5 dk arayla falan yüzeye çıkıp nefes de alabilmesi lazım.). Benimkisi bezen popo yukarıda bile uyur. Alalı ne akdar oldu. Yeniyse ortama alışmadığı için yemiyor olabilir, elbette su soğukluğu da etkili. Korktuğu için, su soğuk olduğu için vs. uyuyor. Büyük akvaryum+100 watt civarı ısıtıcı, iç/dış fıltre aldığınızda uyumayacaktır(Yani gün içinde ara ara kestirir ama hep uyumaz) ve eve biraz daha alıştığında kesinlikle obur olacaktır.