Su Değişimi & Dinlendirme

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Arkadaşlar musluk suyunu dinlendirirken içinde hayvan bulunmayan bir akvaryumda yapabilir miyim? Klorun falan akvaryumun içerisindeki taş ve kilis kuma bir zararı dokunmaz değil mi? Dinlendirecek şişem olmadığı için suyu direkt akvaryumun içinde dinlendirmek istiyorum.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Dinlendirebilirsiniz problem olmaz. Klor balık ve diğer su canlıları için tehlikeli bir madde evet ama uçucu. Yani ağzı açık bir akvaryumda 48 saat kadar bekletmeniz yeterli. Bu esnada filtreyi de çalıştırırsanız faydalı olur.

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dinlendirebilirsiniz problem olmaz. Klor balık ve diğer su canlıları için tehlikeli bir madde evet ama uçucu. Yani ağzı açık bir akvaryumda 48 saat kadar bekletmeniz yeterli. Bu esnada filtreyi de çalıştırırsanız faydalı olur.
20210717_121642.jpg

Peki çok teşekkürler. Ayrıca elimde şöyle tahtalar var, suda şişmiyorlar. Ateşte güzelce tütsüledim. Kaplumbağam için teraryumuna bırakmak sıkıntı yaratır mı? Suyun üstünde yüzmeleri ve doğal bir ortam yaratmaları için.
20210717_122232.jpg

Şimdilik teraryumu hazır olmadığı için plastik kapta bakıyorum. Işte bahsettiğim olay bu. Tahtaların böyle yüzeyde yüzmesi sıkıntı olur mu? Doğal gazda iyice isittim.

Son düzenleme:

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Rica ederim.
Onlar bir süre sonra batacaktır. Akvaryumda kullanılan kök ve dallarda görülüyor bu. Önce batma olmuyor, su yüzeyinde duruyor. Daha sonra suyu çektikçe batıyor. Bunlar ufak parçalar, muhtemelen bir haftaya kalmaz suyun dibinde durmaya başlar. Zararı olur mu derseniz olmaz ama.

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim.
Onlar bir süre sonra batacaktır. Akvaryumda kullanılan kök ve dallarda görülüyor bu. Önce batma olmuyor, su yüzeyinde duruyor. Daha sonra suyu çektikçe batıyor. Bunlar ufak parçalar, muhtemelen bir haftaya kalmaz suyun dibinde durmaya başlar. Zararı olur mu derseniz olmaz ama.
Batarsa da pek sıkıntı olmaz bence. Doğal dursun diye serpiştirdim. Doğalgazda ateşe maruz bırakmak sıkıntı yaratmaz değil mi? Yakmayacak şekilde. Bakterilerini öldürmüş olurum diye yaptım.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Batarsa da sıkıntı olmaz aynen.
Yakmanızdan birşey olacağını sanmıyorum. Genelde akvaryuma koyulan şeyler ya kaynatılır, ya fırında ısıtılır yada sirke, tuzlu su vs. ile yıkanır. Öyle bakteri ve parazitlerden arındırılır.