Sorunu Bitmeyen Tavşi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Gün geçmiyor ki oğlumun sorunları bitsin. Evime ilk geldiğinde bile hemen tuvalet kabına çişini yapan tavşanım iki üç gündür ot yerken veya bizimle beraberken olduğu yere bırakmaya başladı ilk önce yavru olduğu için tutamadıni düşündüm fakat dün ve bugün önüne gelen her yere kabı hariç çiş yapmış kakalarin birazını gitmiş kabına yapmış ve kabdaki kaka yemesi gerekenlerden ama yememiş hiç iki üç gündür bu kakalari görüyordum ama bugün nerdeyse hep bundan yapmış fotusunu bırakıyorum ne yapmam lazım bu konularda 😔

Ekli dosyalar

• IMG_20201018_101136.jpg
    IMG_20201018_101136.jpg
    110.2 KB · Görüntüleme: 18

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavşanlar genellikle yemek yerken tuvaletini yaparlar. Tuvalet kabını mama kabıyla birleştirin veya yan yana koyun derim. Devamlı farklı yerlere tuvaletini yapmasının sebebi birden fazla bölgede kokusunun olması olabilir. Çişini yaptığı bölgeleri sirke gibi güçlü temizleyiciler ile temizleyip yeniden deneyim derim.
Düzenli yaptığı kakanın kıvamı fotoğraftaki gibiyse beslenmesinde değişiklik yapmanız gerekir. Yediği kakası bu şekilde sorun yok, ara sıra bu kakayı görmeniz normaldir. Karışık yemde vitamin ağırlıklı besinlere denk gelmişse yememiş olabilir.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Çiş yaptığı her yeri sirke ile temizledim ve genelde ot yerken yapmis köşe falan değil daha önce bı kere yapmıştı oda köşe de bir yerdi normal kakası böyle değil tane tane bunu bugün yapmış boyle

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu şekilde tuvalet kabına çıkarak tüketebileceği bir düzenek oluşturursanız tuvalet eğitimi konusunda daha az sorun yaşayacağınızı düşünüyorum. Tavşanlar yemek yerken daha fazla kaka yaparlar. :)
1603009147954.png

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Güzel bı fikir oldu bu resim benim için kakasindan sorunum yok ama idrar yapması canımı sıkıyor

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
1 yaşına kadar bu tarz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmanız bu noktada çok önemlidir. Eğer erkekse kızgınlığa girdiğinde tuvalet eğitiminden eser kalmayacak zaten, kısırlaştırana kadar her yerde çiş göreceksiniz. :D

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Evet erkek inanmıyorum çiş görmek istemiyorum artık derken ben neler öğrendim sizin sayenizde onlarida atlatırız inşallah burdan yine sorarım ozamnlara yakın eminim 😊