Sonunda kedi sahipleniyorum!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ahmet1

Hayvansever
Balik Dostu
Yıllardır kedi isterdim ama ailemi ikna edememiştim şimdi yaşım 19 sorumluluğunu ben alabileceğimden ikna ettim :) Kendileri de istiyor artık. Sahiplenme sayfalarında bırakılmış bir kedi gördüm konuştum, bir sorun olmazsa bugün alacağım.

İlk başta yüklü bir masrafı olacak sanırım, o konuda yardımcı olabilecek varsa az da olsa çook mutlu olurum.

Çok heyecanlı ve mutluyum, aşırı da stresliyim. Gece düzgün uyuyamadım her şeyini eksiksiz halledeyim diye. Aklıma ne gelirse hemen aratıp makaleler okudum bol bol. Bugün kafesini alacağım mama ve kumunu alacağım diğer şeylerini ev yapımı halledecem kap vs. aşılarına da elime para geçtiği gibi başlayacağım.

Bir de isim bulamadık dünden beri :D Şuanki adı Duman'mış ama herkesin kedisi duman farklı bir şey istiyorum ben. 3 aylık olduğu için alışır yeni ismine bence, umarım yani :D

Doğu (benden)
Demir (annemin önerisi)

sizden de öneri alabilirim tür Russian Blue kırması sanırım gri renkte

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fotoğrafı var ise ekleyebilirsin, bende de yaklasık 4 aylık Russian Blue Var. Ben 2 ay önce aldıgımda yaptıgım masrafları sana söyleyim ona göre fikrin olsun. Ben cok araştırdım da kimse böyle liste olarak sunmadı, alırken "aman bi mama bi kum" diyordum sonra baktım ki vuhuuuuu :D

Kuru Mama 60 TL - (1 aylık)(Profine öneririm ya da bütçeyi cıkarırsan Fitmin)
Yaş Mama 20 TL (haftada 1 - 1 aylık) - Felicia Kitten Öneririm
Kum 10 Tl (5 lt kum 3 hafta gidiyor) - (Proline Topaklanan Sabun Kokuludaki performansı hiçbir kumda alamadım)
Taşıma Kabı 30 Tl
Kapalı Kum Kutusu - 60 Tl (aman diyim açık alma)
SU - Mama Kabı 10 TL
Yatak 40 TL (bazı kediler kullanmıyor,, benimki kullanıyor)
Tırnak Makası 5 TL (aldıktan sonra 3 haftada bir veterinere gideceksin, sıkıntı değil o bedava kesiyor diyorsan alma)
Tırmalama Tahtası 30 TL (kimi kedi hiç kullanmıyor, benimki yeni yeni başladı)
Tüy için Eldiven 10 TL (russian blue ise hiç gerek yok bence)
Malt Macunu 60 Tl ya da Çim 10 TL (ben buğday çimi yetiştiriyorum)
Genel Veteriner Kontrolü ve İç Dış Parazitler - 75 TL. (kimi yerde 100 125 tl, araştırmak lazım)

Kedinin kilosu 1'e yakın ise +75 / 100 TL de karma 1 aşı bedeli ekle.

Hayırlısı olsım :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sitemize hoş geldiniz. Kedilerle ilgili merak ettiğiniz soruları sormaktan çekinmeyin lütfen. :) Umarım sağlıklı ve mutlu yıllar geçirirsiniz birlikte.

Ekinoks

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, benim bir eklemem olucak. Ailenizi ikna etmeniz gerekmiş kediyi eve almak için. Umarım durum bu olmaz ama genelde birkaç ay sonra aile fikir değiştirebiliyor. Bahane olarak da evdeki eşyalara zarar vermesini ya da tüy dökme işini sanırım çok bahane ediyorlar. Veterinerde tırnakları kesseler de tarama işini ciddiye alın bence. Hem tüy kalitesini çok artırmış hem de evin içine dağılan tüyü oldukça azaltmış olursunuz. Onun dışında catnip sprey ile tırmalama tahtasına 2 günde alıştırdım ben çakılı. Şu an en çok tırmaladığı yer tahtası :p
Kusura bakmayın biraz karanlık bir tarafından bakıyorum ama, yavruyken aileyi ikna ederek kediyi alıp, büyüdüğünde artık sevimli olmadığı için sahiplendirilemeyen ve ortada kalan çok fazla kedi var.