Sokaktan Sahiplendiğimiz Kedimiz Kızım Sizlerle

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Açıkçası annemin gözü gibi baktığı, kızım diye sevdiği ve muhteşem derece sahiplendiği kedisidir.

Aslında kızımın hikayesi biraz sıkıntılı diyebilirim. Ablamların bağ evinde bir kedi 4 tane yavru Dünya’ya getiriyor fakat ablamların haberi yok (gitmemişler bir süre) daha sonra gittiklerinde ise komşuları görmüş bir araba annelerini ezmiş, bir bakmışlar ki kedilerin 3 tanesi açlıktan ölmüş. Tek kızım kedimiz Dünya’da kalmış.

Bana getirdiler çok küçük değildi kedi, mama desteği, veteriner hekim desteği ile kendisine getirdik diyebilirim. Kızım şu an yaklaşık 5 aylık ve size daha önce çektiğim fotoğrafını paylaşayım. Zamanla bu konu altında gelişmesini paylaşacağım. Ayrıca anneme kedilere özel mama tariflerini gösterip ona özel yemek pişirmesi, hazırlaması çok hoşuma gidiyor.

Annem aşırı astım hastasıdır, hastalığını hiçe sayarak sarılıyor... hep uzak durdum rahatsızlığım artar diye ama bu kedi bana çok iyi geldi, hem psikolojik olarak hem de bedensel olarak diyor :)

D1EE35D8-2D00-4E10-85DA-403CCAA5D3B3.jpeg

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Şansı varmış bu miniğin sizlere denk gelmiş ne güzel ömrü uzun olsun çokta güzelmiş.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Miela, çok teşekkür ederim. Annem koynuna alıp uyuyor, yanından hiç ayırmamaya çalışıyor... muhteşem bir bağ kurdu arasında. Astım hastalığı olmadan önce kedileri ve köpekleri varmış ama uzun yıllardır bu rahatsızlığı çekiyor doktor inatla bırakacaksın dedikten yıllar sonra böyle kavuşması beni çok duygulandırdı...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Serkan Atay, çok teşekkür ederim sağ olun, var olun. Annem muhteşem derece seviyor desem yeridir, sabah uyandığında sarılıp yatar, yemeğini ayarlar, oyununu oynar. Annem 60 yaşındadır, kızımla oynadığım zaman o kadar genç hissediyorum ki kendimi; bunun sanırım tarifi yok, diyor.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Yavru bu hayatta hem düşüşü hem yükselişi görmüş şuncacık hayatında. İyi ki varsınız.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik hocam annenizin ellerinden öpüyorum. Şu hayatta hastalığını hiçe sayıp bunu yapacak çok az insan var.
Hayata tutunması böyle güzel insanlarla tanışmasına vesile olacakmış demek ki.
Allah razı olsun sizden :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim değerli insanlar sağ olun var olun. Daha önceleri ben pişirirdim sokaktaki hayvanlara yemeklerini, şimdi bir ucundan da annem tutuyor sağ olsun :)

Bu canlara zor zamanlarda değil sadece, her zaman kollarını açan insanlardan Allah razı olsun. Eğer bizler kolumuzu kapatıp, direkt sadece önümüze bakarsak o canlar maalesef her gün ölümü yaşarlar :(

Edit: biraz önce çekilmiş hâli;
7406D3AA-B3D5-4FEC-B644-8AE1B76A3090.jpeg

EC7718F9-A5DF-4D65-A2E4-6E321E925BAC.jpeg

Son düzenleme:

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Annenizin de sizin de yüreğine sağlık çok güzel bir kediymiş kızım :) ve bayağı büyümüş gibi gözüküyor :love:

serkan erkan

Hayvansever
Kus Dostu
MasAllah kardesim cok şirin. Anneye ALLAH acil sifalar versin. O sirinlik annene sifa getirsin ugur getirsin insAllah.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok teşekkür ederim abicim @serkan erkan Allah razı olsun🙏🏻

@Semra hanım size de çok teşekkür ederim, iyi ki sizin gibi iyi insanlar var ve o canlara sahip çıkıyorlar.

Rosesayse

Hayvansever
Kedi Dostu
Anneniz ve siz ozel insanlardansiniz ve kiziniz da cok sansli bir kiz bebek edasinda sahipleniz buyutuyorsunuz darisi b3nim annemin basina bana gelince cok sever hatta yatmaya giderken oglumu alir goturur onunla yatmaya bayilir biz 3vli oldugumuz icin tek yasiyor arkadas olur dememe ragmen eve istemiyor biryere gidemem bakimi zor falan diye aslinda annemede terapi olucak r3smen ah bi ikna olsa ...allah sizlere ailecek uzun omur versin ve ayirmasin ins anne mutlulugu onemlidir😍