Sokaktaki 2 kedim bir şey yiyemiyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bernssaaaaaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar sokkta beslediğim 2 kedimde sert gıda yiyemiyo birinin dişlerine bakınca diş etleri kızarmış kanıyo ve yeşillenmişti o kadar pis ve zayıflaşmıştıki zaten ben ne yapablrm bu durumların önüne geçmek için tedavisi evde yapablrmym ve diğer kedilerin böyle olmamaası için ne ile beslemeliyim yardımlarınızı bekliyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
diş problemleri varsa yiyemiyordur bu nedenle veterinere götürmek dışında pek bir çareniz yok.

idare etmek adına mamaları su ile yumuşatmayı ya da yaş mama ile karıştırıp yumusatmayı deneyebilirsiniz.

dişlerinde dediğiniz gibi bir durum var ise zaten veterinere gitmezse pek fazla yasamayacaktır.

Bernssaaaaaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunun için haliba 3 buçuk saat yol çekmem gerekiyo ve sokaktaki kediyle nasıl olur bilmiyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bazı veterınerler bu konuda anlayıslı oluyorlar. Yakalayıp fotoğraflarını cekip wassaptan atarak da yardımcı olabılırler. bence sansınızı deneyın.

en azından ılac önerisi vs. bulunabilirler

Bernssaaaaaaa

Hayvansever
Kedi Dostu
Tamam birde öyle deniyim ozmn şansımı teşekkür ederim
Bi sorum dha olucaktı kuru mamalar kedilerin dişlerine zarar veriyomu acaba çürük vs

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Tamam birde öyle deniyim ozmn şansımı teşekkür ederim
Bi sorum dha olucaktı kuru mamalar kedilerin dişlerine zarar veriyomu acaba çürük vs

Hayır. Kuru mamalar eğer kaliteli ise ağız sağlıgını düşünerek tasarlanıyor.

Tam tersi yaş mama ne kadar kaliteli olursa olsun fazla tüketimde diş ve sinidrim problemlerine yol açar.